Q-school European Tour pokračuje. S Matušem a Mrůzkem

Kvalifikační škola o nejlepší mužskou evropskou sérii pokračuje druhým dílem. A budou u toho i dva hráči Czech Golf Teamu – Stanislav Matuš a Filip Mrůzek. Každý z nich se do druhé fáze kvalifikoval po vlastní ose, od zítřka se z nich ale stanou přímí soupeři. Oba budou totiž usilovat o postup do finálové fáze na stejném hřišti. 

A tím je hřiště Panoramica Golf & Sport Resort ve španělském Castellónu, kde se Češi společně s dalšími 72 hráči utkají o postup do závěrečné fáze. Do ní se podívá zhruba dvacítka nejlepších stejně jako na dalších třech španělských hřištích, kde budou tvrdé boje o finálový díl rovněž pokračovat.

Stanislav Matuš (Foto: Facebook Pro Golf Tour)

Matuše a Mrůzka čekají čtyři kola bez cutu od 3. do 6. listopadu. Celkem startuje v druhé fázi 297 hráčů, z nichž do finálové fáze postoupí zhruba 80 hráčů. Je jasné, že obě česká želízka nečeká snadný úkol, ale oba už letos ukázali, že v evropských soutěžích se neztratí. Stanislav Matuš dokonce díky umístění do pátého místa Order of Merit Pro Golf Tour mohl vynechat první fázi. Mrůzek ji absolvoval ve Fleesensee, kde v těžkých podmínkách zahrál -4 a postoupil dál. 

O EUROPEAN TOUR JE NEJVĚTŠÍ ZÁJEM V JEDNAČTYŘICETILETÉ HISTORII

Poprvé v jednačtyřicetileté historii Q-school se první fáze zúčastnilo více než 800 hráčů. Finálové číslo 838 hráčů z 45 zemí jen dokládá, jaký je o European Tour letos zájem. Ředitel Q-school Mike Stewart navíc předpokládá, že všech třech fází se dohromady zúčastní více než tisícovka hráčů. Dosavadním rekordem je účast 969 hráčů.

ČEŠI V PŘÍPRAVÁCH PŘED DRUHOU FÁZÍ

Vyladit poslední detaily ve své hře se usilovně v posledních týdnech snažili oba Češi. Stanislav Matuš zamířil do Španělska dva týdny před startem druhé fáze a v rámci příprav se zúčastnil tříkolového turnaje španělské PGA Gambito Tour. Mimochodem, kromě něj si zahráli také další dva úspěšní kvalifikanti z letošní Pro Golf Tour – Marco Iten a Maximilian Schmitt. Po kolech 68-71-74 obsadil Matuš dvacáté místo.

Filip Mrůzek se připravoval doma v Čechách, kde pracoval jak na technické stránce své hry, tak na fyzičce. „V přípravě jsem neudělal žádnou výraznou změnu, dělám to, co funguje. Kombinuji fitko s tréninkem,“ prozradil Mrůzek, jemuž bude stejně jako v první fázi jako kedík nápomocný jeho otec Petr. 

Do zítřejšího prvního kola vstoupí Filip Mrůzek z desáté jamky v 10:35, Stanislav Matuš bude startovat o deset minut později v 10:45, ovšem z jamky číslo 1.  

Filip Mrůzek (Foto: Robin Drahoňovský)

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace