Risk se SPILKOVÉ nevyplatil, přesto zůstává v Abu Dhabí ve hře

Poklidné první kolo, až na jednu jamku, má za sebou Klára Spilková na Ladies European Tour v Abu Dhabí. Na úvod turnaje Fatima Bint Mubarak Ladies Open zahrála 73 ran a aktuálně jí patří až 76. příčka. Propadat panice však není třeba.

Klára Spilková (Foto: LET)

Z desátého odpaliště Saadiyat Beach Golf Clubu vyrazila česká profesionálka do své úvodní rundy po boku Angličanky Melissy Reid a Španělky Nurie Iturrios. A po poklidném začátku, kdy zapisovala do skórkarty pět parů v řadě, přišla první a taky poslední výraznější chyba kola na pětiparové patnáctce.

Spilková se na 534 yardů dlouhé jamce dostala do problémů a riskovala ztrátu rány. „Hrála jsem si na hrdinku a chtěla jsem vyhrát míček z vody. Bohužel se to nepovedlo,“ svěřila se na svém Facebooku. Místo jedné rány ztratila hned dvě. I tak bylo double bogey jediným výraznějším zaváháním v jinak klidném kole.

Do klubovny přinesla 73 ran (+1) a momentálně jí patří 76. místo. Předpokládaný cut je na skóre Even PAR.

Do druhého kola vyrazí Češka už jen se Španělkou Iturrios. Melissa Reid zahrála v prvním kole 77 ran (+5), ale po chvíli se u jejího jména objevilo WD, tudíž už v turnaji pokračovat nebude. Spilková odstartuje ve čtvrtek v 8:55 našeho času.

Na prvním místě výsledkové listiny se usadila Jihoafričanka Lee-Anne Pace se skóre -6. 

Průběžné výsledky

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace