SERIÓZNĚ (NEJEN) O ČESKÉM GOLFU

GOLFOVÁ HRA V PROMĚNÁCH ČASU, tak se jmenuje knižní publikace, jejímž autorem je golfový publicista a redaktor magazínu Golf Digest C&S Andrej Halada. V českém prostředí podobných knih vyšlo minimum – jde o seriózní, na odborné úrovni pojatý text, psaný ovšem čtivou formou, který přibližuje šest významných golfových témat.

V první kapitole je podrobně, i prostřednictvím tabulek a grafů, popsán a analyzován rozvoj a dynamický růst golfu v Evropě v letech 1985–2015, samozřejmě včetně České republiky. Druhá kapitola se věnuje účasti golfu na olympijských hrách v letech 1900, 1904 a 2016. Třetí část vůbec poprvé popisuje existenci a činnost Golfového svazu ČSR v letech 1931–1948. Čtvrtá část porovnává vývoj golfu a tenisu, dvou „buržoazních“ sportů v letech 1948–1989, pátá část se věnuje problematice českých hřišť včetně jejich vztahu k ekologii. Poslední část mapuje golf na televizních obrazovkách u nás po roce 1990.

Knihu vydává nakladatelství Karolinum, tedy Univerzita Karlova. I to je důkazem, že nejde o text spíchnutý narychlo; čerpá z archivních materiálů a původních zdrojů. Publikace zároveň obsahuje bohatou fotografickou výbavu, přes sedmdesát fotografií jak historických, tak současných – hřiště, turnaje, hráči atd.

Význam knihy je podtržen i tím, že ji podpořila Česká golfová federace a partnerem je také Raiffeisenbank. Předmluvu napsal prezident ČGF Zdeněk Kodejš, který v ní mimo jiné píše: „Dostává se vám do ruky publikace, která českému golfu dlouho chyběla… Šiřme i pomocí této knihy pozitivní zprávy o golfu jako sportu, způsobu života a snad i filozofii, což pro mne velmi dobře vystihují autorova slova: „Všude na světě, kam golf pronikal, bojoval s nedůvěrou a předsudky, musel překonávat bariéry skutečné a fiktivní. Ale jakmile jedinec překročí Rubikon a začne golf hrát, ohlédne se a s překvapením zjistí, že žádný příkop ani propast neexistují.“

Knihu je možné koupit především v knihkupectví nakladatelství Karolinum, v pražské Celetné ulici číslo 18. Případně v nakladatelském e-shopu na adrese www.cupress.cuni.cz.

CENA knihy o rozsahu 240 stran je přes nakladatelský e-shop 249 korun.

Obálka knihy Andreje Halady Golfová hra v proměnách času

Autor článku: GolfDigest C&S

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace