ELS dostal pozvánku na MASTERS. Start na turnaji mu však nezaručuje

Ernie Els dostal k Vánocům pozvánku na Masters, díky níž si znovu zahraje na slavném majoru v Augustě. Tak zněla mystifikační zpráva z médií. Realita je ovšem taková, že Jihoafričan dostal „pouze“ čestné pozvání, které se uděluje mimo jiné i bývalým vítězům z majoru. Start na turnaji mu nezaručuje.

Na Štědrý den se čtyřnásobný major šampion na Twitteru pochlubil dárkem z Augusty. „Děkuji za úžasný vánoční dárek! Nemohu se dočkat Masters!“ objevilo se na oficiálním účtu Else.

Tweet dokonale oklamal řadu médií, která přispěchala s gratulacemi a dojemnou zprávou o návratu aktuálně až 592. hráče světa na jeden z nejslavnějších profesionálních turnajů.  

Jihoafričanovi letos vypršelo pětileté právo startovat v Augustě, které získal vítězstvím na The Open v roce 2012. A tak si v domnění, že další start na Masters ho už nemusí čekat, pronajal dva domy pro své přátele v blízkosti hřiště, aby s nimi možnou poslední účast oslavil.

Ernie Els (Foto: Profimedia)

Další start na Masters Els jistý nemá. A nic na tom nezměnil ani vánoční prezent z Augusty. „Chtěl jsem jen vyjádřit své nadšení z pozvánky na Masters. Pokračuji v práci, abych se na turnaj kvalifikoval,“ objasnil o dva dny později 48letý hráč.

Els nedostal výjimku pro hru v turnaji, nýbrž čestné pozvání, které se uděluje také bývalým vítězům majorů jako gesto uznání a respektu. Všichni, kteří tuto pozvánku obdrží, mají přístup do klubovny, a v minulých letech se mohli zúčastnit i tradičního turnaje na tříparových jamkách, jenž hlavní soutěži předchází, a také cvičných kol.

Vítěz dvou US Open a dvou The Open Championship tak bude muset dál hledat cesty, jak se na Masters kvalifikovat. Pakliže nedostane speciální výjimku, která však byla naposledy udělena Ryu Ishikawovi v roce 2013.  

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace