Klára Spilková uzavřela fenomenální sezónu 36. místem v Dubaji

Tečku za skvostnou sezónou na Ladies European Tour dala Klára Spilková v sobotu na závěrečném turnaji roku v Dubaji. Rozloučila se 70 ranami a v celkovém součtu všech kol dosáhla skóre -3. Ze Spojených arabských emirátů odjíždí s 36. místem.

Premiérové vítězství v Maroku, celkem tři top 10, konečné čtvrté místo v pořadí Order of Merit (104 717 euro) a jen jeden minutý cut. To je vizitka české hráčky v letošní sezóně na nejlepším ženském evropském okruhu.

„Jsem ráda, že jsem sezónu dobojovala. Po stránce golfu jsem na tom dobře, a ještě bych si klidně někde zahrála. I když jsem pocítila náročný přesun z kvalifikace o LPGA v Americe,“ uvedla Klára Spilková, která v Dubaji zahrála tři kola pod par, pouze v pátečním třetím kole zapsala dva údery nad normu hřiště (70-71-74-70).

Klára Spilková během třetího kola druhé fáze Q-school LPGA (Foto: Twitter Symetra Tour)

„Chtěla jsem hrát líp, ale nějak to tam nepadalo. Ve třetím kole jsem udělala dvě chyby, a to se podepsalo na výsledku. Jinak je to můj nejoblíbenější turnaj roku, na skvělém hřišti, které mám ráda,“ zhodnotila poslední start roku.

Omega Dubai Ladies Classic vyhrála v play-off Američanka Angel Yin, která na druhé jamce rozehrávky přemohla Korejku In-Kyung Kim. Vedoucí hráčka po třetím okle Anne Van Dam zahrála ve finále jen jednu pod par a obsadila čtvrté místo.

LEADERBOARD

Pro Spilkovou byla letošní sezóna naprosto nesrovnatelná s tou předchozí, v níž zachraňovala kartu LET na poslední chvíli právě v Dubaji. Letos vstoupila do svého sedmého roku mezi profesionálkami pohádkovým vítězstvím v Maroku. To ji přineslo starty na dvou majorech – Evian Championship a Ricoh Women’s British Open a výrazně napomohlo k tomu, aby si po roce znovu zahrála KPMG Women’s PGA Championship. V průběhu roku ještě uhrála dvě top 10  – ve Francii a v Indii. 

„Minulou sezónu jsem musela hodně bojovat. Letos to bylo úplně jiné. Samozřejmě že se všechno odvíjelo od vítězství v Maroku. Cítím vděk a také satisfakci za změny, které jsem provedla. Chtěla bych po sezóně hlavně poděkovat svému týmu, partnerům a všem fanouškům. Myslím, že jsme společně zažili nezapomenutelný rok,“ ví Češka.

Díky vítězství v Maroku si Klára Spilková zajistila kartu LET na další dva roky. Snem české hráčky je ale hrát LPGA. Tu si chtěla letos vybojovat v kvalifikaci. Probojovala se až do závěrečné fáze, ovšem v ní neprošla po čtyřech kolech cutem, proto zůstane minimálně pro příští rok v Evropě.

„Příští sezóna LET by měla začít v únoru několika turnaji v Austrálii. Potvrzené je také Maroko, kde budu obhajovat titul. Co bude dál, se uvidí. Kalendář ještě sestavený nemáme,“ řekla Klára Spilková, která z Dubaje míří na dovolenou, domů se vrátí těsně před Vánoci.

„Těším se na odpočinek, na narozeniny (15. prosince) a na klidný konec roku. A pak už přijde rok nový a začne příprava na další sezónu. Doufám, že bude podobně úspěšná a udělám pro to maximum,“ uzavřela své ohlédnutí Klára Spilková.

zdroj: klaraspilkova.eu

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace