Q-School LET: Hinnerová se dlouho držela v červených číslech, Váňová vydřela 74

Jako den a noc. Tak by se dalo nazvat počínání Šideri Váňové na dvou devítkách v prvním kole finálové fáze kvalifikační školy o Ladies European Tour. I když v jejím případě to platí spíš obráceně, neboť děsivý vstup do dnešního dne odčinila parádní jízdou ve druhé polovině kola. Lucie Hinnerová měla mnohem poklidnější kolo. Obě zapsaly přesto na úvod výsledek nad par.

Váňovou potkaly potíže hned na začátku kola – po třech jamkách u jejího jména svítilo skóre +4. A bylo hůř. Bogey na sedmičce a další double bogey na osmičce znamenaly pád na samý chvost výsledkové listiny. A to už po první devítce.

Jenže česká hráčka hrající převážně druhou ligu LET Access Series znovu ukázala, že jí za jakýchkoliv okolností neopouští bojovnost. Druhou devítkou za -5 zachránila na marockém hřišti PalmGolf, co se v sobotu ještě zachránit dalo. Kolo dohrála za 74 ran (+2) a zůstává ve hře o kartu na nejlepší evropský okruh. Momentálně dělí 68. místo.

Podstatně lépe rozehrála finálovou fázi Lucie Hinnerová. Ta hrála stejně jako Váňová hřiště PalmGolf a první devítku obešla za -1. Bohužel na druhé devítce ztratila dvě rány, a proto i ona zapisovala konečný výsledek nad par. Se skóre +1 (T55) se drží v první šedesátce pořadí zaručující postup do finálového pátého kola.

LEADERBOARD

Lucie Hinnerová (Foto: LETAS)

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace