QBE Shootout: Vítězí Stricker s O’Hairem

Vítězi tradičního prosincového rozstřelu QBE Shootout se stali Steve Stricker s Seanem O’Hairem. Neoficiální turnaj PGA Tour, jehož hostitel je Greg Norman, se uskutečnil po čtyřiadvacáté. A po roce do něj zasáhla také žena – Lexi Thompson.

V Tiburon Golf Club na Floridě se sešlo 23 hráčů a jedna hráčka. Exhibiční turnaj není tolik o výsledku jako o uvolněné atmosféře a dobré zábavě. Přesto byly k vidění již tradičně velmi nízká čísla, neboť formát turnaje tomu krásně nahrává.

V pátek začíná soutěžní golf formátem Texas scramble, ve kterém hrají oba hráči z dvojice (týmu) z lepšího místa. A výsledky hluboko pod par nejsou žádnou výjimkou. Ostatně právě Stricker s O’Hairem využili přívětivý formát ke kanonádě, když hřiště rozstříleli 57 údery (-15). V sobotu se hrálo formátem Modified Alternate Shot, v němž se hráči po každé ráně střídají, a v neděli přišel na řadu Best ball – každý hráč hraje svým míčem a započítává se výsledek lepšího z nich.

Stricker s O’Hairem dosáhli celkového skóre -26 (57-69-64) a vyhráli o dvě rány před irskou dvojicí Shane Lowry a Graeme McDowell. Pro oba to bylo už druhé vítězství v turnaji, ovšem poprvé se radovali spolu. „Dobře jsme se doplňovali. S jeho délkou ran to bylo snazší. Mohl jsem hrát krátká železa do greenu. První den jsme toho docela využili,“ hodnotil Stricker.

Na děleném čtvrtém místě skončila smíšená dvojice Lexi Thompson a Tony Finau. Pár uhrál skóre -21.

LEADERBOARD

Steve Stricker (Foto: Profimedia)

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace