SPILKOVÁ si v Dubaji pohoršila, k TOP 10 je ale stále blízko

Závěrečný turnaj letošní sezóny Ladies European Tour v Dubaji je ve své polovině a Klára Spilková si v něm nadále uchovává naději na skvělé umístění. Ve druhém kole Omega Dubai Ladies Classic zahrála 71 ran a s celkovým skóre -3 dělí 25. místo průběžného pořadí.

Prvních osmnáct jamek prošla Klára Spilková bez ztráty rány, ve druhém kole chybovala už na první jamce. Bogey v úvodu kola vymazala dvěma birdie v řadě ještě na první devítce. Další dvě bogey připsala na druhé devítce, ale povedeným závěrem birdie-birdie vrátila své denní skóre do červených čísel. Spilková zahrála 71 ran (-1), což znamená propad do třetí desítky pořadí. Na elitní desítku však ztrácí pouhé dva údery.

Do víkendových kol se probojovalo nejlepších 60 hráček. Na čele je po 65 ranách (-7) ve druhém kole Nizozemka Anne Van Dam. Klára Spilková hraje o vylepšení svého dosavadního maxima na turnaji, kterým je desáté místo z roku 2014. A také o setrvání v elitní pětce Order of Merit celé sezóny. Zatím je na čtvrtém místě, posunout se může až na druhé místo, ale také ji mohou některé hráčky z čtvrtého místa sesadit – třeba vedoucí hráčka turnaje Van Dam.

LEADERBOARD

Povedenou ranou z bunkeru zachránila Klára Spilková par na čtrnáctce…

Klára Spilková ve druhém kole Omega Dubai Ladies Classic (Foto: Tristan Jones / LET)

 

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace