Bez diváků a za 13 minut rozhodl DAY o vítězství na Farmers

Pouze 13 minut trvala v pondělí bitva o titul z Farmers Insurance Open, o který se rval Jason Day s Alexem Norenem v nedělní rozehrávce až do setmění. Zatímco v neděli o vítězi nerozhodlo pět jamek navíc, v pondělí stačila Jasonu Dayovi jediná jamka k tomu, aby vyhrál svůj jedenáctý titul v kariéře na PGA Tour.Jason Day vyhrál Farmers Insurance Open 2018 (Foto: Profimedia) Třikrát si dvojice adeptů na vítěznou trofej prošla osmnáctou jamku v rámci nedělního play-off. Třikrát z ní odcházela se stejným výsledkem. V pondělí zvítězila konzervativní strategie Jasona Daye nad riskantní variantou Alexe Norena. Diváci už na hřiště neměli přístup, organizátoři turnaje už totiž nemohli zajistit ochranku.  Švédský golfista hrající o své premiérové vítězství na PGA Tour se po odpalu do semiroughu rozhodl zaútočit na green pětiparové jamky druhou ranou. Jeho ráně ale chyběly metry, a míček zmizel ve vodě. Jason Day z roughu neváhal a míček si přihrál na lay-up. Třetí ranou z fairwaye poslal míč pár centimetrů od jamky. Noren byl v tu chvíli v pasti. Po dropu musel zahrát čtvrtou ránu do jamky, což se mu nepovedlo. Jamku zahrál za bogey, Day doklepl na birdie. Díky vítězství se Australan vrátil zpět do elitní desítky světového pořadí a na deváté místo ve FedExCupu, Norenovi patří 34. pozice v celoročním žebříčku PGA Tour. „Trvalo to hrozně dlouho,“ řekl Day po svém prvním vítězství od roku 2016, kdy vyhrál The Players. Loni se z pozice nejlepšího golfisty světa poroučel až na čtrnácté. „Loňský rok pro mě nebyl nejlepší. Maminka měla rakovinu, těžko jsem se mohl soustředit na golf,“ zdůvodňoval, proč nemohl být po celý rok v dobrém psychickém rozpoložení ani ve formě. Ambiciózní Day teď znovu vyhlásil útok na post světové jedničky. Pokud se zbaví problémů se zády, kvůli kterým málem ani do turnaje na Torrey Pines nezasáhl, není jeho návrat na trůn vyloučený.

WOODS si polepšil o 108 míst ve světovém žebříčku

Oba účastníci play-off si ve světovém žebříčku OWGR polepšili – Day na 10. místo, Noren 16. Velký skok pořadím ale v pondělí potkal Tigera Woodse. Ten vyšplhal po děleném 23. místě o 108 míst na 539. místo. Pro hráče, který byl po většinu své kariéry zvyklý na nejvyšší příčku, to není žádná velká sláva. Na druhou stranu je to jeho nejlepší umístění za poslední dva roky. Před prosincovým Hero World Challenge mu patřila až 1199. příčka. Deváté místo na neoficiálním turnaji PGA Tour na Bahamách, který se ovšem počítal do světového žebříčku, přineslo Woodsovi skok na 668. místo.