Kizzire vyhrál na Havaji druhý turnaj sezony. V play-off udolal Hahna

Prodloužení na šest jamek si vyžádalo finále Sony Open na Havaji, kde čtyři kola k určení vítěze nestačila. Patton Kizzire s Jamesem Hahnem svedli tvrdý boj o titul v play-off. Šťastnější byl Kizzire, který vyhrál v letošní sezóně PGA Tour už podruhé. Úvod letošní sezóny Kizzirovi – s výjimkou prvního turnaje Safeway Open, kde neprošel cutem – vychází na jedničku. Ze sedmi turnajů vytěžil dvě vítězství, a ještě se dvakrát umístil v top 10. Proto nemůže být o prozatímním vládci pořadí FedEx Cupu pochyb. Patton Kizzire vyhrál druhý titul v sezóně 2017/18 (Foto: Profimedia)[/caption] Po triumfu na OHL Mayakoba Classic přidal v neděli titul ze Sony Open, kde se trpělivým výkonem ve finálovém kole probojoval až na čelo turnaje. V něm se potkal s Jamesem Hahnem, který ve finále předvedl nejlepší kolo dne (62 ran). Oba hráči měli po čtyřech kolech -17, muselo se do rozehrávky. V ní měl Hahn několik příležitostí turnaj vyhrát, ovšem putty do vítězství neproměňoval, včetně dvoumetrového na páté jamce play-off. A tak se i v golfu potvrdilo staré známé rčení nedáš, dostaneš. I když Hahn se o titul připravil spíš sám, když na tříparové sedmnáctce neproměnil putt do paru, který objel jamku. Kizzire šestým parem v řadě dosáhl na své druhé vítězství v kariéře na PGA Tour. „Nebyl to nejhezčí závěr, ale vítězství se počítá. James dnes odehrál skvělé kolo. A v play-off to byl takový maraton,“ zhodnotil Kizzire. LEADERBOARD https://www.youtube.com/watch?v=CR4BYHNOtzA