Honda Classic: Thomas vítězí a jeho nadvláda pokračuje, Woods oslnil

Vítězem Honda Classic na Floridě se stal Justin Thomas. Čtyřiadvacetiletý Američan v nedělením play-off porazil Luka Lista a vyhrál svůj druhý titul v sezoně. Tiger Woods hrál při svém letošním třetím startu nejlepší golf a skončil dvanáctý. Finále na hřišti

Vítězem Honda Classic na Floridě se stal Justin Thomas. Čtyřiadvacetiletý Američan v nedělením play-off porazil Luka Lista a vyhrál svůj druhý titul v sezoně. Tiger Woods hrál při svém letošním třetím startu nejlepší golf a skončil dvanáctý. Finále na hřišti PGA National přineslo velké drama. Ještě v polovině druhé devítky závěrečného kola bojovali o titul čtyři hráči – dva Evropané a dva Američani. Angličana Tommyho Fleetwooda, který ještě na první devítce vypadal ze všech adeptů na titul nejjistěji, vyřadila ze hry dvě bogey na čtrnáctce a patnáctce. Alex Noren naopak dvě jamky před koncem ještě vykřesal naději, ale pak nevyužil ke skórování pětiparovou osmnáctku. Těžší druhou část hřiště zvládli bezchybně Luke List a Justin Thomas. Oba navíc zahráli birdie na osmnáctce, čímž si zajistili play-off. Zvláště pak Thomas ukázal, že ne náhodou se stal loni hráčem roku, když ovládl pět turnajů. Třetí ránu ze sta metrů pod obrovským tlakem umístil metr od jamky a proměnil birdie. [caption id="attachment_25073" align="alignnone" width="838"] Justin Thomas získal druhý titul v této sezoně (Foto: Profimedia)[/caption] V play-off se situace otočila. Thomas bez problému zasáhl druhou ranou green, zatímco List byl nucen přihrát si třetí ranou blízko jamce. Jeho míček však skončil pět metrů od jamky a putt do birdie neproměnil. Thomas dvěma putty stvrdil vítězství. „Bylo to hrozně těžké. Jen jsem se snažil zůstat trpělivý. Poprvé jsem hrál Medvědí past pod tak obrovským tlakem, to vám pocuchává nervy. Vyhrát tady je ale úžasné, jsem z toho nadšený,“ radoval se Thomas, který tak zvítězil posedmé z posledních 31 startů. Jednoduchou matematikou tak lze snadno vyčíslit, že každý čtvrtý start proměňuje Thomas ve vítězství.
WOODSŮV VÝKON PŘEDČIL OČEKÁVÁNÍ
[caption id="attachment_25072" align="alignleft" width="500"] Tiger Woods během finálového kola Honda Classic (Foto: Profimedia)[/caption] Tiger Woods je zpět. O tom už asi nikdo nepochybuje. Devětasedmdesátinásobný vítěz na PGA Tour při svém třetím startu v letošní sezoně a teprve čtvrtém po čtvrté operaci zad na Floridě ukázal, že nic ze své geniality neztratil. Ze všech hráčů měl nejdelší odpaly a také si přihrával nejblíže k jamce. Na hráče, který dva roky téměř vůbec nehrál, dokonce měl velké problémy vstát z postele a nad jeho budoucností se stahovala mračna, je to úchvatný výkon. Přetavil ho v konečné dvanácté místo a jasně všem naznačil, že se s ním musí stále počítat. „Očekávání teď roste. Míče trefuji lépe. Věděl jsem, že zvládnu puttovat, zvládnu chipovat. Jen jsem nevěděl, jak dobře mi to půjde,“ netajil svou nejistotu ve své hře. Ta vzrostla zejména potom, kdy musel kvůli potížím se zády začít švihat jinak. „Už nemůžu dělat věci, na které jsem byl zvyklý. Nemůžu hrát stejné rány jako dřív, ani končit po švihu ve stejné poloze těla. Zvykám si na něco nového, a zatím jsem s tím spokojený. Zvlášť tento týden,“ řekl Woods a potvrdil, že každým kolem získává větší jistotu. Po turnaji se posunul na 130. místo v pořadí FedEx Cupu a skok dopředu ho čeká také v pondělním vydání světového žebříčku. LEADERBOARD https://www.youtube.com/watch?v=g7myugMG7m4