Lydia Ko opět sáhla ke změně kouče i kedíka

Nový rok, nový tým. To je způsob, kterým bývalá ženská jednička Lydia Ko v posledních dvou letech začíná svou sezonu. Jejím jedenáctým kedíkem od roku 2013 se stal Jonny Scott, novým trenérem bývalý profesionál z PGA Tour Ted Oh. První turnaj spolu absolvují na ISPS Handa Women’s Australian Open tento týden.

„Je to normální přechod, který uskutečňuje v zimní přestávce spousta hráčů. Pracují s ní (nový kouč a caddie) jeden nebo dva měsíce. Lydia věří, že s nimi dosáhne skvělých výsledků,“ komentoval další rošádu v týmu 20leté Novozélanďanky její management.

Jonny Scott je bývalým kedíkem Laury Davies, naposledy nosil bag Američance Karrie Webb. Ted Oh je bývalý hráč PGA Tour, který se v 16 letech kvalifikoval na US Open. Výrazných úspěchů jako hráč však nedosáhl. S talentovanou hráčkou spolupracuje od ledna.

Lydia Ko vyměnila kouče, kedíka, ale také vybevaní v roce 2017, kdy podepsala se značkou holí PXG. Loni však poprvé od roku 2012 nevyhrála ani jeden turnaj. Po roce ukončila spolupráci s kedíkem Peterem Goodfreyem a koučem Gary Gilchristem, který nadále trénuje Shanshan Feng, sestry Jutanugarnovy a v posledních dvou letech také spolupracoval s Paulou Creamer.

Lydia Ko (Foto: Profimedia)

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace