MCILROY: Klíčové pro mě bude hrát o titul v turnajích před MASTERS

Do prvního majoru sezony zbývají ještě téměř dva měsíce, ale Rory McIlroy už teď neponechává nic náhodě a před startem letošního Masters chce být maximálně připraven. V následujících sedmi týdnech ho čeká šest turnajů. První odstartuje už ve čtvrtek na AT&T Pebble Beach Pro-Am, kde si zahraje poprvé v životě.

„Čím víc budu hrát, tím víc šancí budu mít na vítězství,“ zdůvodnila světová osmička, proč si v kalendáři naplánovala tolik turnajů před vrcholem na Masters. Nejde prý o to, že by v minulosti McIlroy přípravu podcenil, ale zkrátka neabsolvoval tolik turnajů, kolik by potřeboval.

„Dříve byla Augusta mojí šestou zastávkou v sezoně. A v těch předchozích pěti turnajích jsem neměl tolik šancí na vítězství. Myslím, že hrát o titul v turnajích před Masters, bude pro mě klíčové, potřebuji se dostat do optimální formy,“ tvrdí McIlroy.

Rory McIlroy na tiskové konferenci před AT&T Pebble Beach Pro-Am 2018 (Foto: Profimedia)

A tak si po štacích na Blízkém východě v Abu Dhabi a Dubaji, kde se mu dařilo, zahraje šest turnajů v sedmi týdnech ve Spojených státech. První z nich rozehraje už ve čtvrtek v Kalifornii, kde ho čeká premiérový start na AT&T Pebble Beach Pro-Am. Mimochodem, speciální bude tento turnaj pro něj nejen tím, že si na něm zahraje poprvé, ale zároveň si zahraje i se svým otcem Gerrym.

„Pro nás pro oba to bude parádní týden a velký zážitek odehrát spolu čtyři kola. Jasně, ještě je třeba projít cutem, aby si mohl zahrát i v neděli. Na tenhle turnaj jsem se vždycky díval v televizi a přál jsem si, abych si mohl s tátou jednou zahrát. Teď jsme spolu hráli tři dny, tak snad se neunavil, má před sebou ještě pár dnů golfu,“ prozradil.

O týden později se Severní Ir přesune na Genesis Open, pak ho ještě čeká přelet na Floridu, kde odehraje v následujícím týdnu Honda Classic. Potom už si dá týden volno a neodcestuje do Mexika na WGC, až 8. března nastoupí na Valspar Championship, týden poté bude hrát Arnold Palmer Invitational a sérii šesti turnajů před Augustou uzavře světovou jamkovkou v Austinu.

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace