SPILKOVÁ skvělým finišem dosáhla na 12. místo

Na výborném 12. místě skončila Klára Spilková při druhém startu sezony na svém australském turné. Ve skvělé světové konkurenci na turnaji ActewAGL Canberra Classic v rámci Ladies European Tour zahrála nezapomenutelné finále, v němž na posledních čtyřech jamkách zapsala birdie. Díky poslednímu, třetímu kolu tak skočila z páté desítky až těsně za top 10.  „Mám radost, byl to moc příjemný týden, korunovaný vyrovnanou hrou,“ komentovala nejlepší česká golfistka výkon 4 pod par (72-72-68) v Royal Canberra Golf Clubu, kde vyhrála Korejka Jiyai Shin. Turnaj přitom Klára nezačala dobře, po devíti jamkách byla na skóre +4 se čtyřmi bogey, ale druhá devítka vyšla díky čtyřem birdie úplně opačně. „Na první devítce jsem hledala tempo a na dvou jamkách minula dva metrové putty. Greeny jsou tu hodně tvrdé a někdy je potřeba hrát i před ně, což jsem ne vždy dobře vypočítala a odskok mi nepomohl. Na druhé devítce jsem začala hrát znovu jen na pocit, dala jsem pár hezkých puttů a stáhla výsledek zpět na par.“ Po prvním kole se Klára dělila s parem o 38. místo. Stejný výsledek zopakovala i druhý den, znovu par a dělená 42. příčka znamenaly postup cutem (byl na +1). „Druhé kolo jsem hrála už vyrovnaně, ale bohužel jsem nevyužila pětipary, na kterých se dalo hrát druhou ránu na green a skórovat. Bylo 35 stupňů, pořádné teplo,“ ohlédla se Klára za sobotním výkonem. V neděli přišlo vynikající finále. V něm přitom Klára byla po 2. i 5. jamce na +1, ale první devítku absolvovala celkově za -1 a hlavně měla vynikající finiš: samá birdie na posledních čtyřech jamkách! Celkem bylo birdie sedm v kole. „Na patnáctce jsem dala birdie z několika centimetrů a pak přidala další tři, vždy po metrových puttech. Potěšilo mě to, protože zpočátku jsem víc tlačila, ale nic tam nepadalo. Až poté jsem se uvolnila,“ dodala Klára Spilková. Ještě týž den přeletěla členka globálního týmu KPMG se svým caddiem Martinem Konečným do Adelaide. Tam ji v úterý čeká kvalifikace celkem 104 hráček o pouhá tři místa na Australian Women´s Open. Mezi startujícími je přitom řada členek, potažmo vítězek Ladies European Tour. KONEČNÉ VÝSLEDKY naleznete ZDE