SPILKOVÁ v Austrálii skvěle začala, druhou devítkou se ale protrápila

První soutěžní kolo v roce 2018 má Klára Spilková za sebou. Zahrála v něm 76 ran (+3), což ji v průběžném pořadí turnaje Oates Vic Open řadí na 77. příčku. Česká hráčka prožila na hřišti Creek skvělý začátek, ale na druhé devítce kupila v silném větru chyby, a zítra jí tak čeká boj o cut.

Na Spilkové nebyla v úvodu znát nerozehranost a absence turnajových kol způsobená zimní přestávkou. Do turnaje vstoupila dvěma birdie a nadějné skóre -2 držela až do dvanácté jamky kola. Zbylých sedm jamek by ale, jak sama na svém facebooku zmínila, nejraději vymazala.

„Nejradši bych si je do scorekarty ani nezapsala. Ale i pár bogey ke golfu patří. Jsem ráda, že jsem zpět na hřišti a mohu dělat to, co mám ráda,“ napsala. Od dvanácté do sedmnácté jamky si připsala hned pět bogey. Hráčkám stěžoval situaci na obou hřištích (Creek a Beach) silný vítr. I proto téměř stovka golfistek podepisovala v prvním kole výsledek nad par.

Klára Spilková měla důvody k úsměvům pouze na první devítce (Foto: LET)

Zítra čeká Spilkovou brzký start v 7:00 australského času na hřišti Beach.

Po prvním kole vede Američanka Beth Allen se skóre -6, o ránu za ní je její krajanka Cheyenne Woods. Velmi dobře turnaj zahájila i vítězka loňského Order of Merit Ladies European Tour Georgia Hall – se skóre -3 dělí čtvrtou pozici.

LEADERBOARD

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace