SPILKOVÁ zabojovala a víkend na Oates Vic Open ji nemine

Nečekal ji snadný úkol. Klára Spilková musela ve druhém kole Oates Vic Open v australském Barwon Heads pořádně máknout, aby prošla cutem. Povedlo se. Po nevýrazném prvním kole v pátek zabrala a do třetí rundy vyrazí ze 30. místa.

Páteční kolo se nevyvíjelo podle jejích představ. Po devíti jamkách (start z 10. jamky) na hřišti Beach byla jednu nad par a v součtu s prvním kolem už +4. Závěrečných devět jamek ale zvládla velmi dobře.

Připsala si na nich čtyři birdie a jen jedno bogey. Konečných 71 ran (-2) jí pomohlo vystoupat o 47 míst. Cutem prošla s rezervou čtyři ran.

Kolo se naopak vůbec nepovedlo dvěma favorizovaným Američankám. Beth Allen zahrála na stejném hřišti jako Spilková 78 ran, Cheyenne Woods dokonce ještě o dvě rány víc. Do čela se tak dostala Australanka Minjee Lee po 67 ranách. S odstupem tří ran na Lee jsou na druhém místě Marianne Skarpnord, amatérka Tze-Han Lin, Caroline Hedwall a Jenny Haglund.

LEADERBOARD

Klára Spilková prošla cutem na Oates Vic Open (Foto: LET)

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace