Další zkouška pro Váňovou. Hraje v suchem sužující Jižní Africe

ruhý letošní start na LET si připíše česká profesionálka Šideri Váňová v Jižní Africe. Po nevydařeném úvodním turnaji v Austrálii, kde neprošla cutem, bude chtít v Kapském Městě vybojovat první body do Order of Merit.

Tříkolový turnaj The Investec South African Women’s Open (8. – 10. března) se uskuteční na hřišti Westlake Golf Club s parem 72 a délkou 6 298 metrů. Původním záměrem pořadatelů bylo, aby se turnaj odehrál na hřišti Atlantic Beach Country Club, jenže kvůli nadměrnému suchu, které má velký dopad nejen na hřiště ale i na celou ekonomiku Kapského Města, se pořadatelství přesunulo do Westlake.

Do kalendáře Ladies European Tour se turnaj vrací po tříleté přestávce a je spolupořádán Sunshine Ladies Tour a Women’s PGA of South Africa (WPGA). Hráčky si zahrají o celkovou dotaci 2 milionů jihoafrických randů (3 462 000 milionů českých korun) a o body do světového žebříčku i body do Order of Merit LET.

Šideri Váňová zařadila jihoafrický turnaj do svého kalendáře i proto, aby se v úvodu sezóny rozehrála do optimální formy. „Musím být pořád v jednom kole. Jakýkoliv výpadek na více než dva měsíce může mít fatální dopad na moji hru,“ svěřila se po turnaji v Austrálii, kde po kolech 80-73 neprošla cutem. Do prvního kola Investec SA Women’s Open vstoupí z jamky č. 1 ve 12:50 (11:50 SEČ).

Královnou jihoafrického open je domácí Lee-Anne Pace. Sedmatřicetiletá hráčka podnik v posledních třech letech pokaždé vyhrála a teď bude usilovat o čtvrtý skalp. Pace, nejlepší jihoafrická hráčka ve světovém žebříčku, je velkou favoritkou na vítězství.   

Šideri Váňová (Foto: LET)

 

 

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace