MICKELSON ukončil čekání na titul. V play-off zlomil odpor Thomase

Trvalo téměř pět let, než se Phil Mickelson dočkal svého dalšího titulu. Vítězný půst slavného levorukého hráče skončil v neděli v Mexiku, kde v rozehrávce porazil o víkendu brilantně hrajícího Justina Thomase. A na PGA Tour si připsal vítězství číslo 43.

Trvalo téměř pět let, než se Phil Mickelson dočkal svého dalšího titulu. Vítězný půst slavného levorukého hráče skončil v neděli v Mexiku, kde v rozehrávce porazil o víkendu brilantně hrajícího Justina Thomase. A na PGA Tour si připsal vítězství číslo 43. [caption id="attachment_25142" align="alignnone" width="838"] Phil Mickelson v Mexiku ukončil téměř pětileté čekání na titul. (Foto: Profimedia)[/caption] „Nemohu slovy vyjádřit, jak moc to pro mě znamená,“ soukal ze sebe šokovaný Lefty. Sedmačtyřicetiletá ikona PGA Tour přitom už v předchozích turnajích nové sezony útočila na vítězství. Na Waste Managament Open obsadil Mickelson páté místo, na Pebble Beach byl druhý a z Genesis Open si odvezl šestou příčku. Titul byl na spadnutí. Na WGC-Mexico Championship začal koly 69-68, v sobotním třetím kole se dotáhl na čelo leaderboardu, když zahrál 65 ran (-6). A v dobré formě pokračoval i v neděli, kdy si připsal 66 ran (-5), které ho poslaly do play-off s aktuálně nejžhavějším hráčem světa Justinem Thomasem. Ten předvedl ohromující závěr finálového kola. Na osmnácté jamce totiž poslal svou druhou ránu na čtyřparové jamce ze 121 yardů do jamky a byl blízko druhému vítězství ve dvou týdnech. Přitom po prvním kole v Mexiku tvrdil, že se nad míčkem cítil snad nejhůř ve své kariéře. Ani v pátek neoslňoval, ale víkend stál za to. V sobotu zahrál 62 (-9), v neděli 64 (-7). „Kdyby mi někdo po dvou kolech řekl, že budu v neděli v play-off, nevěřil bych mu. Ale o víkendu jsem hrál neuvěřitelný golf,“ řekl Thomas. Jeho neuvěřitelný golf skončil až na první jamce play-off. Na sedmnáctce, 172 yardů dlouhém paru 3, zahrál bogey už ve finálovém kole a stejný výsledek zapsal i v play-off. Mickelsonovi stačilo dostat míček do jamky na dva putty. A to se taky stalo. „Byly to těžké čtyři roky, nehrál jsem dobře, ale věřil jsem, že to zlomím. Po čase jsem zase cítil, že hraju skvělý golf. Všechno to vyvrcholilo tady v Mexiko City,“ řekl s velkou úlevou Lefty, který může být měsíc před startem Masters jedním z černých koní na zisk zeleného saka. LEADERBOARD https://www.youtube.com/watch?v=8atk5moSyY8