Melichová veze páté místo z LETAS a ocenění pro nejlepší amatérku!

Skvělá zpráva dorazila z Francie. Z turnaje Terre Blanche Ladies Open, který je součástí kalendáře LET Access Series, přiváží do České republiky páté místo a zároveň ocenění pro nejlepší amatérku turnaje Jana Melichová. Top 10 uhrála Klára Spilková, 45. skončila Šideri Váňová.

Trojlístek českých hráček zakotvil nedaleko přístavního města Nice, kde se od pátku do neděle (6. – 8. dubna) uskutečnil vůbec první letošní turnaj rozvojové Ladies European Tour Access Series. Ten byl sice pro dnešní mimořádně silný vítr zkrácen na dvě kola, ovšem dvěma Češkám, a zvláště pak Melichové to vůbec vadit nemuselo.

Právě amatérka Melichová se v konkurenci profesionálních hráček vůbec neztratila. Naopak. Po kolech 71-71 dokonce atakovala nejvyšší příčky a s velkým náskokem vyhrála cenu pro nejlepší amatérku turnaje, když druhou amatérku v pořadí Lilas Pinthier porazila o šest ran.

„Obrovská radost, paráda,“ slavila velký úspěch členka národního týmu. „Na tenhle turnaj jsem se pečlivě připravovala,“ řekla Melichová, která si z Francie odváží jako cenu stříbrný tác a lahev šampaňského.

Obě kola zvládla na obtížném hřišti Terrech Blanche bravurně. V každém si připsala hned pět birdie, sedmkrát si připsala na jamkách vyšší výsledek, než je par, ale celkově vždy dohrála kolo pod parem. „Tohle hřiště vás donutí soustředit se maximálně na každou ránu. Taková mě nesmírně baví,“ prozradila.

V neděli, kdy bylo na programu závěrečné třetí kolo, začal hru nad rámec regulérnosti ovlivňovat vítr. „Foukalo hodně, holkám začaly jezdit míčky po greenu, aniž by do nich udeřily. Na dvanáctce, kde se zrovna pohybovala Klára, dokonce vinou větru spadl strom,“ líčila česká hráčka.

Klára Spilková obsadila po kolech 75-71 dělené desáté místo a před blížící se obhajobou titulu v Maroku je v dobrém rozpoložení. Šideri Váňové turnaj příliš nevyšel. Se skóre +6 (75-75) sice prošla cutem, ale na lepší než dělené 45. místo jí to nestačilo.

Turnaj ovládla Norka Marita Engzelius se skóre -8 (67-69).

LEADERBOARD

Jana Melichová na LETAS ve Francii získala ocenění pro nejlepší amatérku turnaje za dělené páté místo (Foto: archív Jany Melichové)

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace