NOVÉ ČÍSLO magazínu GOLF DIGEST C&S v prodeji od čtvrtka 5. DUBNA

JSOU TO TEDA ALE VĚCI

Jako by nestačilo, že na hřištích zase začal řádit Tiger Woods. S jeho příchodem se ukázalo, jak může být golf bláznivým sportem, jak může být zase zábavné koukat na televizi, kolik dokáže přitáhnout fanoušků a jak malý je rozdíl mezi myšlením těch nejlepších a námi amatéry. Nevěříte? Tak schválně… 

Kolikrát se vám už stalo, že jste dopředu věděli, že zahrajete par nebo birdie, a bylo z toho bogey nebo double bogey? To přesně udělal Patrick Reed na poslední jamce hřiště Hadí jáma v Innisbrooku. Možná už měl v hlavě podepsanou skórkartu ještě před tím, než zahrál ten nepovedený putt do kopce a připravil se o play-off. 

Kolikrát se vám už stalo, že jste nevěděli, jakou holí z odpaliště zahrát, a nakonec jste vybrali tu nejhorší variantu? Sám Tiger přiznal, že se nedokázal rozhodnout a nakonec na králově hřišti v Bay Hillu z možností driver, dřevo, dlouhé železo vybral driver a na nejlehčí jamce poslal míček nekompromisně do autu.

V golfu opravdu neexistují zkratky a nic nejde tak rychle, jak bychom si asi sami představovali. Až pomine ta falešná jarní forma, kdy ještě nejdete na hřiště zahrát výsledek, měli byste si na to vzpomenout a nerozčilovat se zbytečně třeba jen proto, že se vám nepodařila jedna rána nebo jedna jamka či někdo vedle vás upustil na zem špendlík. 

Golf je velmi spravedlivá hra, která umí dávat i brát a nikdo na světě to ještě nedokázal změnit. Ještě si myslíte, že rozdíl mezi vámi a těmi nejlepšími je opravdu až tak propastný?

P. S.: Nebojte se mi napsat cokoli, co vás trápí, co vám v magazínu chybí, nebo třeba jen to, co vás štve nebo na hřišti mile překvapilo. Pokusíme se vám v příštím čísle odpovědět, najít řešení či o vašem příjemném zážitku rádi napíšeme. Napište mi na e-mail sefredaktor@golfdigest.cz.

CO NOVÉM SE V MAGAZÍNU GOLF DIGEST C&S DOČTETE? 

ANKETA ROKU 2017
ČTENÁŘI ROZHODLI

A VÍTĚZEM V ANKETĚ GOLF DIGEST C&S ZA ROK 2017 SE STÁVÁ… Bude to překvapení, anebo Loreta zopakovala své předchozí úspěchy? Čtěte dále, ale jak sami uvidíte, do výsledků nově zasáhlo jedno velké české hřiště otevřené právě před rokem. „Wow efekt“ se zde – stejně jako pár let předtím v Pyšelích – projevil v plné síle. Zkrátka co je nové, to prostě vyvolává pozornost a táhne. Uvidíme, jak se povede našim premiantům do budoucna, ale už teď je možné říct, že čeští hráči na jedné straně mají své priority a těm zůstávají věrní, na straně druhé jsou přesto otevření novým příležitostem a zajímavým řešením. Ukazuje se také, že o vítězi často rozhoduje oblíbenost nebo atmosféra v klubovně – tedy věrnost členské základny a sounáležitost s klubem. 

– S ANDREJEM HALADOU

TIGER – ANONYMNĚ
JAK SI ČTYŘNÁSOBNÝ VÍTĚZ POVEDE NA MASTERS

VRACÍ SE NA AUGUSTU NATIONAL, aby si po tříleté pauze opět zahrál na Masters. Ano, golfový svět bude se zatajeným dechem sledovat, jak Tiger Woods zvládne útok na páté zelené sako poté, co kvůli zranění vynechal 12 z 27 posledních majorů. Nabízí se spousta otázek: Má na to, aby vyhrál? Podařilo se dostat jeho křehké tělo do takového stavu, aby zase mohl připomínat toho dominantního hráče, který měl ve 32 letech na kontě už 14 majorů? Teď je mu 42 let – jak zvládne 13 let od svého posledního vítězství na Masters a skoro 10 let od poslední výhry na majoru tuto výzvu v hlavě? Podepsal se na něm nějak boj s yipsem při chipování a s nespolehlivým drivováním? Kdo další má největší šance dobýt trůn Masters? Kdo z favoritů se potýká s třesem při puttování? (Jedno jméno vás zaručeně překvapí.) Abychom na tyto otázky našli odpovědi, vyzpovídali jsme tucty hráčů – mezi jinými 11 šampionů z majoru a pět kapitánů týmu pro Ryder Cup – a také kedíků, trenérů a komentátorů, a to anonymně. Jak uvidíte, i oni sami si kladou spoustu otázek. Na konečné odpovědi si budeme muset počkat do 5. dubna, kdy se na zelených luzích v Georgii rozehraje největší golfové divadlo.

– S JOHNEM HUGGANEM & DAVEM SHEDLOSKIM

TOMÁŠ BANK
ADRENALIN NAJDU I V GOLFU

PŘED DVACETI LETY PROVÁZELA ZIMNÍ OLYMPIJSKÉ HRY v Naganu horečka hokejová, letos v Pchjongčchangu horečka Ester. Fanoušky sportovní – a vlastně i ty, které sport normálně příliš nezajímá – pobláznila Ester Ledecká kouskem, který před ní žádná jiná sportovkyně v historii zimních olympijských her nedokázala. Česká „obojživelnice“ totiž vyhrála ve dvou různých sportech – v alpském lyžování a ve snowboardingu. A byl u toho v roli lyžařského trenéra i Tomáš Bank. Patnáct let pracoval se svým bratrem Ondřejem a dotáhl ho navzdory časté nepřízni osudu a zdravotním patáliím do světové špičky. Před necelými dvěma roky rozšířil tým kolem Ledecké. Lyžařský adrenalin je mu vlastní. Ostatně vyhledává ho leckdy i při svém oblíbeném golfu. Třeba když vydržel hrát golf nepřetržitě 52 hodin a pět minut.

– S ALOISEM ŽATKULIAKEM

TOMMY FLEETWOOD
MÍČE? POD KONTROLOU

V GOLFU MUSÍTE MÍT VŠECHNO NEUSTÁLE V ROVNOVÁZE. Kde se cítíte pevní v kramflecích, to dobře víte, takže nezbývá než pracovat na všem ostatním. Problém je v tom, že jakmile se přestanete svým silným stránkám věnovat, začnete se v nich zhoršovat. Musíte zkrátka pořád pečovat o celou svou hru – a právě díky tomu jsem se v roce 2017 tak zlepšil. Na European Tour jsem dobyl dva turnaje a vyhrál celou Race to Dubai. I letos už mám na kontě jedno vítězství, na Abu Dhabi HSBS Championship, a v březnu jsem byl jedenáctý ve světovém žebříčku.

– S RONEM KASPRISKEM

EUROPEAN CHALLENGE TOUR 2018
KDO Z ČECHŮ MÁ LETOS ŠANCI USPĚT

O TOM, ŽE DRUHÁ EVROPSKÁ LIGA není žádný okresní přebor, snad dnes už nikdo na světě nepochybuje. V poslední době do ní směřují nejen hráči z Evropy a zbytku světa, ale dobrou volbou je i pro mnoho mladých Američanů. Většina budoucích hvězd ví, že kdo projde Challenge Tour, dokáže na ní uspět – nestačí jen jednou vyhrát – a vybojuje si pozici mezi 15 nejlepšími, získá nejen kartu na European Tour, ale bude na první evropskou ligu i připravený. Česká stopa v Evropě zatím není nijak výrazná, letošní rok by to ale mohl změnit. Nemuseli bychom tak být jen tou zemí, kde se hrají dva turnaje. Můžeme se stát tou zemí, která má alespoň tři konkurenceschopné hráče. Kteří by to mohli být? Pojďme se na to tentokrát podívat trochu podrobněji.

– S DANIELEM TRHONĚM

A CO DALŠÍHO V NOVÉM ČÍSLE NAJDETE?

HRDINOVÉ A SMOLAŘI
O golfovou nesmrtelnost a svůj Grand Slam budou letos bojovat hned tři hráči 
S DANIELEM TRHONĚM

SUVENÝRY Z MASTERS
Tradice jako žádná jiná

DRAW V 5 MINUTÁCH?
Několik rychlých tipů, jak se zbavit obvyklé nemoci hráčů se středními handicapy
S KEVINEM KISNEREM

HRAJ
První rána dlouhým železem z týčka je banální rána, ale…
S JAKUBEM VAŽANSKÝM

YPSILONKA Č. 1
Krásná ukázka umění klamat tělem 
S KARLEM SKOPOVÝM JUN.

VELKÉ PŘEDSTAVENÍ
Všechny dobré výkony předchází dobré rozcvičení
S GABY LOPEZ

ZVEDNĚTE TO
Kutálení míčků po ráně 3-dřevem z fairwaye je jen důsledkem přemíry snahy
S RICKEM SMITHEM

HRA Z PÍSKU
Plácněte se přes kapsu – skvělá myšlenka, jak dostat míček přes vysokou hranu bunkeru
SE STACY LEWIS

PANORAMA MEADOWS
Nevíte si rady s kácovskou devítkou Louky? Když víte jak, jde to i snadno
S MARKEM NOVÝM

NEBOJTE SE ZEPTAT
Mám přestoupit k profíkům, může mě žena porazit a mají snad hráči na PGA Tour jiná pravidla?

CO MÁM V BAGU
Je něco specifického, co nesmí chybět v bagu nejlepšího českého hráče, a co to je?
SE STANISLAVEM MATUŠEM

PROPOJENÝ SVĚT 2020
Jednotný handicapový systém klepe na dveře. Co nás za dva roky bude čekat?

JIŽNÍ TYROLSKO
Osm hřišť obklopených kvalitou služeb a krásou alpských vrcholů

KOMENTÁŘ
Rozhodně bych si nepřál, aby se golf chováním diváků přiblížil fotbalu
S ANDREJEM HALADOU


A mnohem více na 100 STRÁNKÁCH dubnového čísla.

NOVÉ ČÍSLO magazínu GOLF DIGEST C&S vychází ve čtvrtek 5. DUBNA 2018

© 2018 Golf Digest C&S. Všechna práva vyhrazena

Autor článku: GolfDigest C&S

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace