Tom Watson vyhrál v 68 letech PAR 3 Contest, Nicklausův vnuk dal eso

Fanoušci šílí, z hřiště Augusta National se nese burácející jásot. Znamená to snad, že se Tiger Woods dostal ve finálovém kole do čela Masters? Nikoliv. Je středa, turnaj ještě ani nezačal, ale diváci už mají dostatek podnětů k tomu, aby mohli zvedat ruce nad hlavu a slavit jako při vstřeleném gólu ve fotbalovém utkání. I to je Masters. Den před startem turnaje mohli oslavovat vítězství 68letého Toma Watsona v soutěži PAR 3 contest, nebo si vychutnat hole in one v podání vnuka Jacka Nicklause.

Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš. Tohle rčení dokonale sedí když se spojí jméno Toma Watsona s vynikajícím golfem. Osmašedesátiletý Američan ze svého umu rozhodně nic neztratil a i v pokročilém věku udivuje svět golfu.

Jen si vzpomeňte, jak před devíti lety málem vyhrál v 59 letech The Open. Píše se rok 2018 a Watson zase jednou strčil mladíky do kapsy. V soutěži na devět tříparových jamek zahrál šest ran pod par a o ránu porazil o 42 let mladšího Thomase Pieterse a 41 let mladšího Tommyho Fleetwooda.

Výkon za 18 měsíců 70leté legendy nebyl zdaleka jediným úžasným momentem tříparového přáteláčku. Na poslední jamce vyzval Jack Nicklaus svého vnuka G.T., aby si taky zkusil odpal. Výsledek? Hole in one. Zdá se, že rodina Nicklausových má skvělý golf prostě v krvi.

Mimo jiné se z esa radovali ještě Dylan Frittelli a Tony Finau. Mnohým však zatrnulo, když Finau při oslavě upadl. Na první pohled se zdálo, že si Finau vyvrknul kotník, závěrečné jamky však dohrál bez potíží.

Tom Watson se v 68 letech stal nejstarším vítězem PAR 3 Contest, soutěže hrané před hlavním turnajem MASTERS (Foto: Profimedia)

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace