TÝDEN plný českého golfu. Čtyři Češky startují na LETAS a SYMETRA TOUR

S prvním dubnovým týdnem přichází záplava účastí českých golfistů na profesionálních turnajích v různých koutech světa. Kromě mužů, kteří válčí na Pro Golf Tour v Maroku, se v akci představí i čtyři Češky. Klára Spilková, Šideri Váňová a amatérka Jana Melichová na LETAS ve Francii, Karolína Vlčková na Symetra Tour v Kalifornii.

Druhý turnaj Vlčkové na Symetra Tour

Po více než dvou týdnech se vrátí do turnajového módu Karolína Vlčková. Česká profesionálka v polovině března absolvovala svůj letošní první turnaj na druholigové Symetra Tour na Floridě. Teď zamíří na západ USA do Kalifornie, kde jí čeká od pátku 6. dubna další zkouška.

V Tukwet Canyon se uskuteční třetí ročník turnaje IOA Championship presented by Morongo Casino Resort & Spa. Startovní pole o 144 hráčkách se utká o turnajovou dotaci 100 000 dolarů. Po dvou kolech postoupí do finálového kola pouze 60 nejlepších hráček a hráčky na děleném místě.

Karolína Vlčková vstoupí do prvního kola v 8:37 kalifornského času (17:37 SEČ) z jamky číslo 1.

Karolína Vlčková (Foto: Zdeněk Sluka)

Trio Češek ve Francii na LETAS

Po delší odmlce se k turnajovému golfu hlásí Klára Spilková. Nejúspěšnější česká golfistka si po australské misi v únoru zahraje druhou nejvyšší evropskou ligu Ladies European Tour Access Series ve Francii. Na turnaji Terre Blanche Ladies Open startuje pravidelně – předloni skončila devátá, loni zůstala těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě, nicméně právě dobrý výkon z Francie byl předzvěstí prvního velkého úspěchu na LET. Spilková na čtvrté místo totiž navázala premiérovým vítězstvím na Ladies European Tour v Maroku.

Kromě Spilkové se na turnaji objeví ještě dvě česká želízka, a sice Šideri Váňová a amatérka Jana Melichová.

Váňovou čeká letos třetí start na profesionálním turnaji. První dva si připsala na Ladies European Tour v Austrálii a Jižní Africe, ovšem ani na jednom neprošla cutem. Teď si zahraje znovu LET Access Series, kde ještě loni strávila převážnou část sezony.

Ani v případě amatérky Jany Melichové nejde o první start v sezoně. Za sebou má již Mezinárodní mistrovství Portugalska, Mezinárodní mistrovství Itálie a naposledy srdnatě bojovala o postup do jamkové části Mezinárodního mistrovství juniorek ve Francii.

Hraje se na hřišti Golf de Terre Blanche poblíž města Nice na tři kola od 6. do 8. dubna. Hráčky si zahrají o celkovou doataci 40 tisíc eur.

Startovní časy 1. kola:

12:40 Jana Melichová (am) z jamky č. 10

13:02 Šideri Váňová z jamky č. 1

13:35 Klára Spilková z jamky č. 10

Klára Spilková (Foto: Zdeněk Sluka)

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace