TÝDEN VE SVĚTĚ GOLFU: NÁVRAT TIGERA, SKVĚLÝ MRŮZEK A PREMIÉRY SNEDEKERA S HATTONEM

TÝDEN VE SVĚTĚ GOLFU: NÁVRAT TIGERA, SKVĚLÝ MRŮZEK A PREMIÉRY SNEDEKERA S HATTONEM

ROSE ČEKÁ DLOUHÁ PAUZA Závěr sezóny 2015-16 Justinu Roseovi nepěkně zhořkl, když se mu nevedlo na RYDER CUPU, kde nevýraznými výkony přispěl k porážce evropského výběru. Na výkonnosti olympijského vítěze z Ria de Janeira se ovšem dost možná podepsalo limitující zrprofimedia-0296907526ROSE ČEKÁ DLOUHÁ PAUZA Závěr sezóny 2015-16 Justinu Roseovi nepěkně zhořkl, když se mu nevedlo na RYDER CUPU, kde nevýraznými výkony přispěl k porážce evropského výběru. Na výkonnosti olympijského vítěze z Ria de Janeira se ovšem dost možná podepsalo limitující zranění zad. Nejde o žádnou prkotinu, Tiger Woods by mohl vyprávět své. A právě záda stojí za plánovanou osmitýdenní pauzou anglického golfisty, v tuto chvíli světové jedenáctky. „V této fázi mé kariéry je opravdu důležité investovat do vlastního těla. Tahle přestávka je naprosto klíčová pro můj návrat ke špičkové výkonnosti,“ tvrdí šestatřicetiletý golfista, který má ve sbírce mimo jiné i majorový titul z US OPEN. Rose tedy přijde o BRITISH MASTERS, vyvrcholení RACE TO DUBAI i WGC-CHAMPIONSHIP.
profimedia-0256494991HÁDEJ, KDO SE VRACÍ Svůj návrat na greeny v pátek definitivně potvrdil Tiger Woods, který byl mimochodem minulý týden zvolen jedním z asistentů Stevena Strickera, kapitána amerického týmu pro President Cup. Woods naposledy hrál soutěžní golf loni v srpnu, kdy na WYNDHAM CHAMPIONSHIP skončil na desátém místě. Podle švédského profesionála Jespera Parnevika odpaluje bývalý světová jednička a vítěz 14 turnajů z kategorie major míčky jako své staré dobré já. "Připomíná Tigera Woodse před 15 lety." O Woodsově úmyslu hrát v kalifornském Napa se vědělo již od 7. září, vše ovšem bylo potvrzeno až páteční oficiální přihláškou. Palce mu drží i bývalá přítelkyně Lindsay Vonnová. "Doufám, že ještě vyhraje nějaký major," tvrdí hvězdná lyžařka.
HURIKÁN ZRUŠIL TURNAJ Poprvé od roku 2005 musel být zrušen podnik ze seriálu Web.com Tour a opět se nehrálo kvůli rozmarům počasí na floridském poloostrově.  Před 11 lety neproběhlo MICCOSUKEE CHAMPIONSHIP, když udeřil hurikán Wilma.  Nyní se o pohromy postaral opět silný vítr. Hurikán, tentokrát pojmenovaný Matthew, se postaral  o zkrácení playoffs celé tůry, její vyvrcholení se smrsklo ze čtyř na tři akce.„Je nešťastné že musíme vyvrcholení sezóny zrušit, nicméně prioritou je pochopitelně bezpečnost našich hráčů, fanoušků, dobrovolníků a personálu,“ řekl šéf tůry Bill Calfee.
_RDP4441MRŮZKOVA PARÁDNÍ SÉRIE Sedm birdie za sebou předvedl v ten nejlepší čas Filip Mrůzek. Hrající redaktor Golf Digest brilantně vstoupil do závěrečného kola italského turnaje TERRE DEI CONSOLI OPEN v rámci Challenge Tour. S celkovým skóre -7 bral český golfista výborné dělené patnácté místo. Nebýt slabší soboty, kdy se Mrůzek nevešel pod par a propadl až na konec čtvrté desítky, měl by na dosah ještě lepší umístění. Přesto nepochybně jde o pronikavý úspěch, který populárnímu profesionálovi vynesl příjemnou odměnu ve výši 3267 euro.
SNEDEKER ZAVÁLEL NA FIDŽI Na vítězství svého krajana Matta Kuchara navázal na FIJI INTERNATIONAL Američan Brandt Snedeker a při svém premiérovém vítězství na okruhu European Tour získal prémii 170 tisíc euro. Jedna z hvězd Ryder Cupu potřebovala na první triumf z evropského kruhu 61 pokusů, poté ovšem zvítězila s největším náskokem, který byl na dané tůře v aktuální sezóně k vidění: o devět ran. "Jsem velmi šťastný, že se mi podařilo tak skvěle odstartovat i poté zvyšovat vedení," řekl spokojený šampión. https://twitter.com/TourismFiji/status/785048460873596929  
HATTON SLAVÍ PREMIÉRU 17 birdie a jediné bogey. To byl vítězný recept Angličana Tyrrella Hattona na prestižním turnaji ALFRED DUNHILL LINKS CHAMPIONSHIP. Hatton vyhrál premiérový titul na European Tour a to při své 83. účasti na okruhu. "Byl jsem hodně nervózní, když jsem pak přišel na odpaliště čtrnáctky, možná patnáctky, konečně jsem se uklidnil," líčil své pocity čtyřiadvacetiletý golfista, který si díky triumfu přišel na 711 tisíc euro. Rozhodující byla jeho zmíněná ofenzíva na hřišti St Andrews, ke které mu pomohla i nová výzbroj v bagu. "Měl jsem tento týden k dispozici nový putter a hrálo se mi s ním, i přes trochu nepohodlný pocit, skvěle. Byl to klíč k mému vítězství." Týmovou soutěž vyhrál další Angličan Danny Willett se svým caddiem Jonathanem Smartiem. https://twitter.com/EuropeanTour/status/785165709588430848