TIGERŮV návrat na PGA Tour? Netrefené fairwaye a dobrá krátká hra

TIGERŮV návrat na PGA Tour? Netrefené fairwaye a dobrá krátká hra

Tiger Woods měl pravdu, když před startem FARMERS INSURANCE OPEN říkal, že jeho puttování není problém. Naopak, je největší předností americké legendy, což ukázalo i první kolo na PGA Tour po roce a půl. Woods začal bogey na jedničce, následovalo osm parů, často zachráněn


Tiger Woods měl pravdu, když před startem FARMERS INSURANCE OPEN říkal, že jeho puttování není problém. Naopak, je největší předností americké legendy, což ukázalo i první kolo na PGA Tour po roce a půl.

Woods začal bogey na jedničce, následovalo osm parů, často zachráněných jen díky přesným puttům, poté se čtrnáctinásobný majorový šampión dočkal prvních dvou birdie. Posléze ale přišlo kruté vystřízlivění, další minuté fairwaye a v jednom případě dokonce dropovaný míček přidaly do Woodsovy skórkarty ještě čtyři bogey a jedno doublebogey. Naděje pro páteční kolo? Woods zakončil den birdie na osmnáctce.

https://www.youtube.com/watch?v=m3wE3wZkhSU

Woods kromě dobrých puttů předvedl i kvalitní chipy a další rány kolem greenu, slabinou byla hra s driverem a dalšími dlouhými dřevy. Po jejich použití se "Big Cat" často zlobil, minimálně jednou si zlostně ulevil nadávkou. Trefil pouze čtyři fairwaye. Přitom problémy s dlouhou hrou jsou pochopitelné, vždyť pro hvězdného Američana jde o první "opravdový" turnaj po zdánlivě nekonečné pauze způsobené dvěma operacemi zad.

Ostatní golfisté Woodsův návrat kvitovali, rádi ho viděli zpátky mezi sebou. Jason Day svého velkého kamaráda před startem dokonce objal. Jiný druh kontaktu s Woodsem má za sebou fanoušek na třinácté jamce. Malého chlapce zasáhl Tigerův miček a zanechal mu červený otisk na krku.

Snad bude červené i páteční Woodsovo skóre. Hranice cutu je vzdálená, nicméně lehčí severní hřistě zvyšuje šance ostře sledovaného navrátilce.