Rekordní „jackpot“ na US OPEN: V BANKU je 12 milionů dolarů

ustin Johnson před rokem prolomil prokletí majorů a na US Open. Vyhrál svůj premiérový titul na turnaji velké čtyřky. Inkasoval za to 1,8 milionu dolarů. Letos bude DJ v roli obhájce útočit nejen na to, aby se stal po 28 letech prvním hráčem, jemuž se podařilo vyhrát US Open dvak

letter-Dustin Johnson před rokem prolomil prokletí majorů a na US Open. Vyhrál svůj premiérový titul na turnaji velké čtyřky. Inkasoval za to 1,8 milionu dolarů. Letos bude DJ v roli obhájce útočit nejen na to, aby se stal po 28 letech prvním hráčem, jemuž se podařilo vyhrát US Open dvakrát za sebou, ale také o to, aby se stal prvním hráčem, který za titul na majoru shrábne přes dva miliony dolarů. Přesně 2,16 milionu! Letošní US Open v Erin Hills opět navýšilo turnajové prize money – hráči si rozdělí neuvěřitelných 12 milionů dolarů a vítěz si odnese šek na 2,16 milionu. Tedy o 360 tisíc dolarů více než před rokem. Evidentně hozená rukavice pro trojlístek zbývajících majorů. profimedia-0337930340 Jen tak mimochodem, zatím posledním golfistou, který dokázal na US Open obhájit svůj titul, byl v roce 1989 Curtis Strange a za své vítězství tehdy inkasoval dolarů 200 tisíc. Pro srovnání, letos bere 208 000 hráč, který skončí v Erin Hills na 14. místě. US Open tak povýšilo na nejštědřejší golfový turnaj a sesadilo z první příčky The Players Championship. Turnaj, často označovaný jako pátý major, se letos hrál o 10,5 milionu dolarů a vítěz získal stejnou částku jako před rokem – 1,89 milionu dolarů. Na letošním Masters bylo v banku 11 milionů a vítězný Sergio Garcia si z této částky „odkrojil“ 1,98 milionu. KOLIK SI ZATÍM LETOS STIHLI VYDĚLAT TI NEJLEPŠÍ? 1. Dustin Johnson 6 355 725 USD 2. Jon Rahm 6 194 705 3. Sergio Garcia 5 603 619 4. Hideki Matsuyama 4 895 978 5. Justin Thomas 4 851 654 6. Justin Rose 4 195 135 7. Kevin Kisner 3 719 079 8. Jordan Spieth 3 665 508 9. Pat Perez 3 582 575 10. Tommy Fleetwood 3 526 261 (Pozn. Částky jsou součtem výdělků na PGA a European Tour)