Tři Češi na q-school neuspěli, Pospíšilovi nevyšlo ani finálové kolo

Tak blízko byl Michal Pospíšil postupu do druhé fáze q-school o karty na European Tour. V prvních dvou kolech v italském Bogognu zářil a dělil druhou příčku, která by mu bohatě na postup stačila. Jenže dvě závěrečná kola zahrál nad par a o dvě rány nedosáhl na kvalifikačn?

Tak blízko byl Michal Pospíšil postupu do druhé fáze q-school o karty na European Tour. V prvních dvou kolech v italském Bogognu zářil a dělil druhou příčku, která by mu bohatě na postup stačila. Jenže dvě závěrečná kola zahrál nad par a o dvě rány nedosáhl na kvalifikační místa. S q-school se pro letošní rok loučí i Petr Gál a Cyril Suk.  Po včerejších 75 ranách (+3) nezbývalo Pospíšilovi nic jiného, než zahrát ve finále pod par, a vybojovat tak postup. Naději vykřesal na patnáctcé jamce, kde zahrál eagle a v tu chvíli se dostal do červených čísel. Pak ale přišlo bogey na šestnáctce a závěrečné double bogey na osmnácté jamce. Zapsal 74 ran (+2) a s celkovým skóre -5 zaostal za postupovými pozicemi o dvě rány.  Dvou double bogey ve finálovém kole může litovat Petr Gál. Ve finále hodně skóroval, ale dva údery navíc  na dvou jamkách ho odsunuly na konečné 36. místo. Do druhé fáze postoupilo nejlepších 21 hráčů a hráči na děleném 21. místě. Sedm ran chybělo Cyrilu Sukovi, který skončil sedmačtyřicátý.  Konečné pořadí [caption id="attachment_23051" align="alignnone" width="973"] Michal Pospíšil (Foto: Zdeněk Sluka)[/caption]