Cafourek se Sukem dosáhli na plnou kartu Pro Golf Tour

Dva čeští hráči dosáhli v kvalifikační škole Pro Golf Tour na plné karty pro příští sezonu. Na kompletní kalendář se mohou těšit Jan Cafourek a Cyril Suk. Na většině turnajů by se mohl objevit Michal Pospíšil. Martin Příhoda a Daniel Suchan si zřejmě nebudou moci vy

Dva čeští hráči dosáhli v kvalifikační škole Pro Golf Tour na plné karty pro příští sezonu. Na kompletní kalendář se mohou těšit Jan Cafourek a Cyril Suk. Na většině turnajů by se mohl objevit Michal Pospíšil. Martin Příhoda a Daniel Suchan si zřejmě nebudou moci vybírat a budou se muset spokojit jen s omezeným počtem turnajů. Do německého Salzkottenu se na letošní q-school Pro Golf Tour sjela početná skupina hráčů. Dokonce tak početná, že musela být vypsána dokonce dvě předkola kvalifikace. Z té druhé postoupilo hned pět Čechů do hlavní části. Jan Cafourek nejprve vyhrál předkolo, pak si formu udržel i v hlavní části. Ve čtvrtek zahrál dvě pod a v pátek v paru. S celkovými dvěma údery pod par obsadil dělenou třináctou příčku a zajistil si plnou kartu, která byla připravena pro nejlepších dvacet hráčů. Se stejným výsledkem ji získal i Cyril Suk. Ten do hlavní části vstoupil impozantně už včera, jenže své tažení nedotáhl ke kolu pod par. Ve druhém kole ale zahrál tři rány pod par i díky eaglu a v příští sezoně se může stejně jako Cafourek těšit na plnou porci turnajů. Dělený 24. skončil Michal Pospíšil, který po výsledcích 74 a 71 získal kartu kategorie 8. Ta by mu měla přinést většinu turnajů. Do šedesátého místa se umístil ještě Martin Příhoda a také on získal kartu kategorie 8, ovšem vzhledem k horšímu postavení nejspíš o některé turnaje přijde. Poslední Čech ve startovním poli Daniel Suchan se po celkovém výsledku +11 umístil až na děleném 86. místě. Získal proto kartu kategorie 10, se kterou se pravděpodobně dostane jen na pár turnajů. Konečné pořadí