Diskvalifikace za zmeškaný tee time? I tak si odveze 43 tisíc dolarů

Kdo pozdě chodí, sám sobě škodí? Na turnaji HSBC Champions v Číně tohle přísloví tak úplně neplatí. Japonský golfista Shugo Imahira si spletl svůj tee time a byl diskvalifikován ještě před startem třetího kola. Hloupá chyba, která by byla na většině turnajů tvrdě p

Kdo pozdě chodí, sám sobě škodí? Na turnaji HSBC Champions v Číně tohle přísloví tak úplně neplatí. Japonský golfista Shugo Imahira si spletl svůj tee time a byl diskvalifikován ještě před startem třetího kola. Hloupá chyba, která by byla na většině turnajů tvrdě potrestána. Z WGC však Japonec s prázdnou rozhodně neodjede. [caption id="attachment_23566" align="alignnone" width="500"] Shugo Imahira (Foto: Profimedia)[/caption] Turnaje WGC mají totiž limitovaný počet hráčů ve startovním poli a na HSBC Champions se hrají vždy čtyři kola bez cutu. A tak se i poslední hráč ve výsledkové listině může těšit na finanční odměnu. Imahira měl v sobotu startovat v 10:35 místního času, ovšem na odpaliště první jamky nedorazil. A tak následovala diskvalifikace a automaticky pád na poslední místo. Za to dostane šek na 43 tisíc amerických dolarů. Jen pro srovnání, za vítězství na Kansai Open Golf Championship japonské profesionální túry inkasoval v přepočtu 123 tisíc dolarů. Ještě bizarněji se k penězům na WGC dostal před rokem Daniel Berger. Po prvním odpalu na turnaji Bridgestone Invitational vzdal kvůli zranění ramene. A i když skončil poslední, odvezl si 50 500 dolarů. Za jednu jedinou ránu.