WOODS tají svůj kalendář. Který turnaj hrát NEBUDE?

Před týdnem byl golfový svět plný očekávání, jak dopadne návrat Tigera Woodse k turnajovému golfu. Skvělé rány, žádné známky bolesti a sympatické deváté místo – to vše vyvolává další vlnu zájmu o bývalého krále golfu. Kde bude hrát příště, to neví ani sám

Před týdnem byl golfový svět plný očekávání, jak dopadne návrat Tigera Woodse k turnajovému golfu. Skvělé rány, žádné známky bolesti a sympatické deváté místo – to vše vyvolává další vlnu zájmu o bývalého krále golfu. Kde bude hrát příště, to neví ani sám Tiger. Jisté je zatím jen to, na kterém turnaji hrát nebude. Před rokem se pokusil o návrat po více než roční pauze na stejném turnaji jako letos – na Hero World Challenge. Co se týče výsledku (Woods obsadil 15. místo ze 17 hráčů), tak to žádná sláva nebyla. Lepší už to bylo ohledně jeho zdravotního stavu. Jeho záda zvládla čtyři turnajová kola bez sebemenších potíží. A tak se všechny své fanoušky i sebe rozhodl namlsat výživnou porcí soutěžního golfu. [caption id="attachment_15779" align="aligncenter" width="620"] Tiger Woods (Foto: Profimedia)[/caption] V úvodu roku měl hrát v pěti týdnech čtyři turnaje: Farmers Insurance Open, Dubai Desert Classic, Genesis Open a Honda Classic. Z toho stihl jen neprojít cutem na Farmers a následně odehrát jediné kolo v Dubaji. Po něm přišly další měsíce trápení se zády a na dlouho odloučení od golfu. Proto se letos žádné velkolepé ohlášení nabitého kalendáře nedá očekávat. Aktuálně 668. hráč světového pořadí (minulý týden 1199.) bude ve skládání turnajů hodně opatrný. A vše podřídí přípravám na majory. „Jak bude vypadat můj tréninkový cyklus? Hrát dost, ale ne příliš. Sedneme si na to a sestavíme kalendář vyhovující majorům,“ mlží Woods, nad jehož dalším startem visí otazník. Kde se ovšem s největší pravděpodobností neukáže je turnaj AT&T Byron Nelson v květnu. O víkendu 18. – 19. května bude hostitelem 20. ročníku charitativní akce Tiger Jam v Las Vegas, ve stejném termínu se uskuteční také turnaj PGA Tour. Dá se ovšem předpokládat, že by se ho Woods stejně nezúčastnil. Na turnaj po sezóně 2005 nejezdí. Právě tehdy na AT&T Byron Nelson skončila Woodsova šňůra rekordních 142 turnajů v řadě, na kterých prošel cutem. Ale v počátcích kariéry jezdil na turnaj rád, v roce 1997 ho dokonce vyhrál. Naopak se dá čekat, že pokud by byl Tiger zdravý, nastoupí do turnaje The Players. Ten se hraje týden před Byronem Nelsonem. Vítězi turnaje z roku 2013 letos vyprší pětileté právo startovat na tomto turnaji. To je ale ještě poměrně daleko. Nejbližší turnaj, kterého by se mohl zúčastnit, je zřejmě znovu Farmers Insurance Open na konci ledna.