VÁŇOVÁ finále zvládla a má KARTU na Ladies European Tour

Skvělá zpráva pro český golf dorazila ve středu z Maroka. Kláru Spilkovou, jenž je dlouholetou členkou Ladies European Tour, totiž od příští sezóny doplní Šideri Váňová. Ta si ve finálové fázi Q-school vybojovala kartu kategorie 8a, se kterou by se měla podívat na minim

Skvělá zpráva pro český golf dorazila ve středu z Maroka. Kláru Spilkovou, jenž je dlouholetou členkou Ladies European Tour, totiž od příští sezóny doplní Šideri Váňová. Ta si ve finálové fázi Q-school vybojovala kartu kategorie 8a, se kterou by se měla podívat na minimálně polovinu turnajů evropské série. Finálová fáze se v Maroku uskutečnila na dvou hřištích PalmGolf a Amelkis, kde bylo cílem našich dvou hráček Šideri Váňové a Lucie Hinnerové probít se po čtyřech kolech do závěrečné rundy pro 60 nejlepších z celkového počtu 106 hráček. To se podařilo jen Váňové. Po kolech 74-68-70-71 prošla cutem, který se zastavil na hodnotě +2, s velkým přehledem. Lucie Hinnerová se hlavně kvůli nepovedenému třetímu kolu do finále nedostala. A o co že šlo ve finále? Každá hráčka, která se do něj dostala, už měla jistotu alespoň částečné karty. Rozhodovalo umístění každé z nich, tedy na kolik turnajů se ta která hráčka v příštím roce podívá. Ty nejlepší karty visely hodně vysoko. Nejlepších 5 hráček celé kvalifikace si domů odváží plnou členskou kartu kategorie 5b, s níž se mohou těšit na de facto všechny turnaje vyjma majorů a Scottish Open. Částečná karta kategorie 8a byla připravena pro hráčky na 6. – 25. místě, což je i případ Váňové. Česká hráčka totiž ve finále zahrála v paru, celkově -5 a skončila na děleném 19. místě. Dle propočtů z letošního ročníku by se v tom příštím měla podívat na více než polovinu turnajů. [caption id="attachment_24650" align="alignnone" width="838"] Šideri Váňová během třetího kola Lalla Aicha Tour School (Foto: LET)[/caption] Jinými slovy jednotlivé kategorie ještě neříkají, kolik kdo bude hrát turnajů. Záleží na konkrétním umístění. Proto kdyby se Váňová umístila např. do desátého místa, mohla by si v kalendáři zaškrtnout o nějaký ten turnaj navíc. Každopádně má jistotu, že si několik turnajů zahraje na rozdíl od loňska, kdy závěr kvalifikace pokazila a skončila v dolní polovině výsledkové listiny. Kartu sice taky uhrála, ale žádné turnaje jí to nepřineslo. Závěrem tedy konstatujme, že po vítězství Kláry Spilkové v Maroku, postupu Stanislava Matuše na Challenge Tour je zisk téměř plné karty Šideri Váňové na LET třetím velkým úspěchem českého golfu v končící sezóně. A věřme, že je to i dobrý signál do let příštích. LEADERBOARD