MRŮZEK: Když jedete 1300 KILOMETRŮ v jednom zátahu, auto a pohodlí ŘEŠÍTE

MRŮZEK: Když jedete 1300 KILOMETRŮ v jednom zátahu, auto a pohodlí ŘEŠÍTE

FILIP MRŮZEK dá na pocity, ať už se jedná o hru, golfové hole, oblečení nebo třeba auto, kterým má možnost jezdit. Ještě před letošní sezonou udělal ve svém osobním i profesionálním životě několik změn: Zasnoubil se se svou dlouholetou přítelkyní Štěpánkou a stal se ambasadorem dvou prestižních značek. Od nové sezony tak bude hrát se značkou Callaway a jezdit v Lexusu RX Hybrid.


CO TĚ VEDLO KE ZMĚNĚ ZNAČKY?
Letošní rok není jen o změně značky auta, ale o více změnách, které jsem chtěl ještě před startem sezony udělat. Jsou nabídky, které se neodmítají. Tak to bylo s holemi Callaway i autem od Lexusu. Pro obě značky to pro mě znamená především velkou čest je reprezentovat a být jejich ambasadorem. Stejně tak je to pro mě obrovská čest, že si vybrali zrovna mě.

BEREŠ TO JAKO RESTART?
Ani ne, není čeho, ale spíš jako restart nové sezony.

CO PRO TEBE VŮBEC ZNAMENÁ AUTO, JAK JE PRO TEBE DŮLEŽITÉ?
Hodně. Když si jen vezmu, kolik desítek tisíc kilometrů ročně v něm strávím, a jaké to jsou dálky. Ať je to Challenge Tour nebo European Tour, je to skoro 30 % času, který v autě jsem. Lexus pro mě znamená hlavně komfort, vystoupit z něj odpočatý, a ne s bolavými zády. Navíc je velké, a to znamená i větší bezpečí. Optimální na golf a auto kam se bez problémů vejde vše, a ještě kousek místa zbyde.

CO TĚ NA NOVÉM LEXUSU RX OSLOVILO NEJVÍCE?
Design, je to úplně něco jiného než jiné značky. Lexus má něco navíc, možná to, co jiná auta budou mít až třeba za deset let. A pak jsou to dvě důležité věci: pohodlí a elektrika. Hlavně motor, i když má přes 300 koní, spotřeba není tak vysoká, šetří ji hybridní řešení a elektromotory, které pomáhají hlavně po městě.

KAM ŘADÍŠ AUTO MEZI SVÉ VYBAVENÍ NA GOLF?
Je to důležitá součást, stejně jako třeba mít kvalitní hole nebo fyzickou či mentální přípravu. Kdybyste jezdili jen po městě, nebudete to až tak řešit. Pokud jezdíte hodně a delší vzdálenosti, řešit to brzo začnete.

KOLIK JSI VŮBEC UJEL NEJVÍC NA JEDEN ZÁTAH?
Do Itálie v loňském roce to bylo 1300 kilometrů, to není zrovna málo. Dojedete večer, ráno brzo vstáváte a jdete do cvičného kola na hřiště. Velice rychle poznáte, v jakém stavu jste své tělo dovezli do cíle. Teď věřím, že z auta vystoupím a nebude mě bolet vůbec nic. Budu odpočatý jako kdybych celou cestu spal a budu se těšit na golf.

ŘÍKÁ SE O TOBĚ, ŽE JSI POCITOVÝ HRÁČ. JE TO PRO TEBE I OTÁZKA AUTA?
To je asi pravda, i když teď se trochu měním. U auta asi taky. I z auta musím mít stejně dobrý pocit jako třeba z holí, se kterými hraju. Ale ten pocit jsem měl, jen jsem si do něj sednul, a ještě s ním ani nejel. Bylo to prostě wow a věděl jsem, že něco podobného jsem ještě nikdy neřídil. Velký dík společnosti Lexus Praha.