Klára Spilková po British Open: Snažila jsem se nesnažit

Klára Spilková po British Open: Snažila jsem se nesnažit

Česká profesionálka Klára Spilková má za sebou dobrý týden. Na RICOH Women’s British Open prošla cutem ve světové konkurenci turnaje kategorie major. Přitom start do turnaje neměla bůhvíjaký, ale v klíčových okamžicích druhého kola zabrala, uvolnila se a dostavil se i parádní výsledek. 


Tým Kláry Spilkové reagoval na poslepovaný kalendář Ladies European Tour, v němž nemá prakticky žádnou záruku několika po sobě jdoucích turnajů a tudíž by jí scházelo turnajové tempo, zajištěním startů za oceánem na LPGA a Symetra Tour.

K teprve čtvrtému turnaji LET nastoupila Spilková letos až koncem července ve Skotsku, kde ale neprošla cutem. A nejlépe to nevypadalo ani v úvodu Women’s British Open v anglickém Royal Lytham & St Annes. Přestože Češka se po herní stránce cítila dobře.

„Turnaj jsem rozehrála solidně, až na 11. jamku, kde jsem byla dvakrát v bunkeru a bez šance na lepší ránu. Přesto jsem cítila, že hraju dobrý golf, jen to nebylo znát výsledkově,“ komentovala průběh prvního kola.

Ve druhém kole v pátek už bylo z pohledu Spilkové veseleji. „Druhé kolo se povedlo podstatně lépe. Nijak jsem na sebe netlačila. Pokoušela jsem se hrát uvolněně, protože jinak to u mě nefunguje. Snažila jsem se nesnažit,“ glosovala Klára Spilková, která čtyřmi údery pod par vydřela postup do víkendových kol.

Sobotní kolo znamenalo opět boj s náročným, ale férovým hřištěm, kde se hrálo jedenáctkrát The Open (naposledy v roce 2012 s vítězným Erniem Elsem) a nyní popáté také Women´s British Open.

„Měly jsme dobré počasí a hřiště nebylo divoké. Když se trefovaly fairwaye, dal se zahrát dobrý výsledek,“ komentovala Klára Spilková výborný vstup do finálového kola. První devítku zahrála za 31 ran, 4 pod par, s dvěma birdie a hlavně eaglem na pětiparové sedmičce.

„Trefila jsem jamku chip-in, ze čtyřiceti metrů. Dobrá série se zlomila v bunkeru na desítce, kde jsem pak dala double bogey. Ještě se mi nepovedly nějaké věci a přestalo to tam padat. Přesto mě hra i turnaj moc bavily až do konce,“ dodala členka globálního týmu KPMG a hráčka národního týmu ČGF.

S konečným 50. místem byla Klára Spilková spokojená. „Jsem hlavně ráda za cut, přece jen to bylo finále po delší době," řekla před turnajem pátá hráčka evropského pořadí Order of Merit, které v Anglii pomáhal na bagu Martin Konečný a v roli kouče tradičně Lukáš Martinec.

„Oba mi psychicky hodně pomohli a udělali jsme také nějakou práci na driving range. Vracím se teď domů, první týden bude spíše odpočinkový a pak se zase vrhnu do tréninku,“ popisuje Klára Spilková, kterou čeká Lacoste Open de France od 6. září. Pokud po tomto turnaji zůstane v top 5 Order of Merit, zahraje si i následující Evian Championship, poslední major sezony.

Foto: Tristan Jones