DeChambeau napálil míč 331 yardů a vyhrál drivovací soutěž

DeChambeau napálil míč 331 yardů a vyhrál drivovací soutěž

Jeden titul z letošního PGA Championship už má Bryson DeChambeau v kapse. V úterý vyhrál soutěž o největšího bombera, když z odpaliště desáté jamky poslal míček na fairway na vzdálenost 331 yardů (303 metrů). Druhý skončil Peter Uihlein a třetí Tony Finau.


Tradice nejdelších drivů se na čtvrtý major sezony vrátila po třicetileté přestávce v roce 2014, kdy ve Valhalle zvítězil Louis Oosthuizen s drivem dlouhým 340 yardů. V dalších letech vyhráli Anirban Lahiri (327 yardů), Byeong Hun An (347 yardů) a Jason Kokrak (321 yardů).

Zajímavé na celé věci je i to, že v novodobé historii zatím nikdo nepřekonal nejdelší drive Evana Williamse z roku 1974. Golfista, který si díky své výšce 198 centimetrů vysloužil přezdívku „Velká kočka“, napálil drive před 44 lety na značku 366 yardů. 

Ani jeden z největších paličů své doby Jack Nicklaus nezaostal. V roce 1963 vyhrál soutěž s dřevěným driverem a kvalitativně podstatně horším míčkem. Tehdy mu balonek doběhnul na 341 yardů.

Za pekleně dlouhé drivy se v Long Drive Competition udělují ceny pro tři nejlepší. Hráč s nejdelším odpalem získá pro svou nadaci 25 tisíc dolarů, druhý v pořadí 15 a třetí 10 tisíc.

3 NEJDELŠÍ DRIVY SOUTĚŽE SI MŮŽETE PROHLÉDNOUT ZDE. 

Woods chce DeChambeaua do týmu pro Ryder Cup

Jedna z otázek, která padla na tiskové konferenci Tigera Woodse před startem PGA Championship, se týkala Brysona DeChambeaua a jeho šancí na účast v letošním Ryder Cupu. Woods s aktuálně devátým hráčem pořadí pro americký tým hrál letos několikrát cvičné kolo a mohl si tak udělat alespoň letmý obrázek o jeho hře. DeChambeau navíc nemusí dokazovat, že umí vyhrávat. Letos si připsal vítězství na významném turnaji Jacka Nicklause.

„Chceme ho do týmu. Všichni víme, jak dokáže být analytický, ale většina lidí neví, že je i velmi soutěživý,“ upozornil Woods na DeChambeauovu přednost. „Takové hráče v týmu chcete mít,“ dodal asistent kapitána pro letošní klání v Paříži. 

Přestože je zřejmé, že by si Dechambeaua kapitán Jim Furyk do svého týmu vybral, stoprocentní jistotu zatím nemá. Po PGA Championship se uzavře pořadí osmi nejlepších Američanů v pořadí pro RC (DeChambeau je zatím devátý). Čtyři další místa budou ve hře jako divoké karty, které kapitán udělí na základě vlastního uvážení.

„Musí zahrát tento týden velmi dobře, aby se kvalifikoval automaticky. Ale pokud se mu to nepovede, máme ho i tak v hledáčku. Letos hraje výborně a ve své hře je konzistentní,“ uzavřel Woods.