WGM Czech Open: Mrůzek stanovil nový rekord hřiště a vede

WGM Czech Open: Mrůzek stanovil nový rekord hřiště a vede

Třetí kolo na golfových turnajích je tradičně označováno za „moving day“ a pro třetí díl WGM Czech Open na hřišti Beroun Golf Clubu to platilo bezezbytku. Tou nejzásadnější změnou ale byla změna lídra turnaje s dotací 600 tisíc korun. Na první příčku doslova vylétl Filip Mrůzek, který zahrál 62 ran a vytvořil nový rekord hřiště. Do finálové rundy vstoupí se skóre -18, dvě rány před Portugalcem Tiagem Cruzem a čtyři před Alešem Kořínkem. Pozici nejlepšího amatéra stále bezpečně drží Gordan Brixi – na čtvrtém místě s celkovým skóre -13. Na turnaji padlo druhé hole-in-one…


Po devíti jamkách druhého kola byl Mrůzek blízko odstoupení z turnaje. Pral se s únavou z nabitého programu, během něhož odehrál v kuse sedm turnajů. Nevzdal a teď sklízí odměnu. Zahrál ve třetím kole 62 ran a vytvořil si nejen osobní rekord, ale také nový rekord berounského hřiště. A především se posunul do čela turnaje s impozantním skóre -18.

„Nakopla mě už první devítka, po které jsem byl čtyři pod. Byl jsem zakouslý a pořád jsem si říkal: pojď, zahraj další birdie. Sedlo mi všechno. Pálil jsem dlouhé rány, o hůl delší než jindy. A navíc rovné rány. Na co jsem sáhl, to šlo. Zahrál jsem sice i jedno bogey, ale jinak jsem žádný problém neměl. Zítra do toho zase půjdu naplno, s pokorou, ale chci turnaj vyhrát,“ prohlásil vítěz z roku 2015.

Poslední flight ve složení Tiago Cruz, Aleš Kořínek a amatér Gordan Brixi sice skóre pod par nestlačili nijak výrazně, ale i tak se udrželi v nejvyšších patrech leaderboardu. Cruz, který pravidelně hraje Challenge Tour, vyšel z tohoto interního souboje nejlépe se skóre -3 a je druhý dvě rány za lídrem. „O turnaji mi řekl Standa Matuš, a protože jsem měl volno, přijel jsem. Hřiště je zajímavé, vyzývá k útočné hře. Dneska to nebylo takové jako o den dřív, kdy mi vycházelo vše, ale i tak jsem spokojený. Pořád jsem ve hře o vítězství,“ uvedl 26letý Portugalec.

Méně spokojený byl Aleš Kořínek, který tentokrát stlačil skóre pod par o jedinou ránu. „Bylo to dneska hrozně dlouhé. Od první jamky jsme stáli a rozběhlo se to až od dvanáctky. Jenže zrovna na ní a na třináctce jsem udělal dvě hloupé chyby včetně trojputtu ze tří metrů. Bylo to ode mě takové bez šťávy, nedostal jsem se do tempa,“ přiznal český profesionál.

Na čtvrté pozici se usadil nejlepší amatér, kterým je teprve 16letý Gordan Brixi. Stejně jako Kořínek zahrál jednu ránu pod par. „Bylo pro mě zajímavé zahrát s tak zkušenými hráči, vidět jejich koncentraci na hru, ale jinak jsem se soustředil jen sám na sebe a na svou hru. Dnes byli o poznání těžší pin pozice a to, co mně včera šlo dovnitř, dnes jamku míjelo. Ale opět jsem hrál pod par, a to se počítá,“ poznamenal Brixi, který hned po hře upaloval na driving a ještě si po osmnácti jamkách v úmorném vedru přidával tréninkové dávky.

Pátý ročník turnaje už má na kontě i dvě esa. První hole-in-one zahrál už v závěru druhého kola Brit Bobby Keeble na jamce číslo 8 a to druhé ve třetí rundě přidal Slovák Martin Ťavoda na tříparové jedenáctce. „Na 185 metrů jsem hrál lehkou šestku železo, ale byl jsem krátký. Míček dopadl těsně před green, odskočil a dokutálel se až do jamky. Radost mám, ale trochu mi ji kalí konečné skóre,“ popsal Ťavoda své třetí eso v kariéře a druhé v soutěžním turnaji.

Finálové kolo startuje v sobotu už v 7:30, ale nejlepší flighty se dostanou do hry až po 10 hodině. Závěrečný flight Kořínek, Cruz a Mrůzek vyjde na hřiště v 11:10.

Foto: Robin Drahoňovský

LEADERBOARD