Všudehrálové slaví pětiletku a chystají turnaj

Všudehrálové slaví pětiletku a chystají turnaj

Před pěti lety vznikl v českém golfovém prostředí spolek Všudehrálů - www.vsudehralove.cz. Ten sdružuje hráče, kteří mají rádi česká hřiště a také na nich hrají ve zvýšené míře. Limitem pro vstup k Všudehrálům je šedesát odehraných českých golfových hřišť. Česká republika má přitom podle České golfové federace v současnosti 107 znormovaných areálů.


Spolek Všudehrálů čítá k březnu 2019 už 182 golfistů. Většina jsou muži, žen je 10%. Handicapově nesilnější skupinou je ta mezi HCP 10-20, přes 80 hráčů. Ve spolku je také skoro 50 hráčů se singl hendikepem. Věkové složení je potvrzením zkušenosti: nad 60 let se pohybuje 43 golfistů, následuje 68 hráčů nad 50 let a čtyřicátníků je 53. Pod touto věkovou hranicí je ani ne dvacítka hráčů.

Jak se stát členem Všudehrálů? Stačí navštívit webovou stránku www.vsudehralove.cz a tam v kolonce Počítání hřišť vyplnit ta hřiště, na kterých jste hráli. Pokud jich bude alespoň 60, máte nárok stát se členem spolku. Při 60 hřištích získává člen bronzový odznak, při 80 hřištích stříbrný a při více než 100 zlatý.

Vše je založeno na důvěře, na tom, že dotyčný skutečně hřiště odehrál, nepřidává si a nelže. U golfistů se přece čeká smysl pro fair play… Ostatně, z členství ve spolku neplynou žádné výhody ani benefity. Nedílnou součástí je i každoroční hodnocení hřišť, v němž v minulých letech střídavě triumfovaly hřiště Ypsilon, Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Ostravice.

Všudehrálové letos ke svému pětiletému výročí přichystali speciální akci. Pořádají 8. dubna na hřišti Loreta – Pyšely první společný turnaj, kterého se mohou účastnit jen členové spolku. „Turnaj má – vedle možnosti zahrát si relativně brzy na jaře – především kontaktní úlohu“, říká zakladatel spolku Jiří Kryšpín a pokračuje: „Všudehrály najdeme napříč celou republikou, moc se neznají, poznávají se víceméně náhodně, nebo spíše po malých skupinkách, které spolu vyráží na golf. V Pyšelích bude možnost poznat Všudehrálů víc.“

Aby se lidé, kteří na turnaj přijedou, mezi sebou více seznámili, bude se neobvyklým způsobem sestavovat složení flightů. Výběr hráčů určí los. Uzávěrka přihlášek je 4. dubna, o den později se odehraje losování. Přátelskou záštitu nad turnajem převzal i viceprezident ČGF Juraj Werner, pro vítěze turnaje je určen putovní talíř.

Půjde i o výměnu zkušeností z poznávání českých hřišť, v tom si mají Všudehrálové skutečně co říct. Ze 182 členů spolku má téměř dvacítka odehráno 100 a více hřišť. Další více než dvě desítky hráčů mají odehráno mezi 80-100 hřišti. Zhruba 60 hráčů má odehráno 60-65 hřišť.

Nejnavštívenějším hřištěm v kategorii 18+ jsou Poděbrady, které mají ve svém seznamu všichni Všudehrálové. Benátky, Cihelny, Dýšinu, Mstětice, Sokolov a Ypsilonku má ve svém seznamu více než 175 Všudehrálů, dalších deset hřišť má odehráno 170 borců. Mezi devítkami jsou nejnavštívenější Líšnice a Štiřín se 170 zapíchnutými špendlíky, následují Hodkovičky, terezínská Kotlina, Motol a Stará Boleslav s více než 160 návštěvami.