Clark špatně podepsal skórkartu a na The Players skončil

PGA TOUR

Americký golfista Wyndham Clark po prvním kole The Players špatně podepsal svou skórkartu a z turnaje byl diskvalifikován. Co se přihodilo?

Clark, 240. hráč světového žebříčku, původně na The Players ani startovat neměl. Byl ovšem prvním náhradníkem a místo na turnaji si zajistil díky tomu, že se v pondělí kvůli zranění nohy odhlásil Pat Perez.

První kolo ovšem Clarkovi vůbec nevyšlo. Podle svého zápisu zahrál dvě birdie, sedm bogey a jedno double bogey na jamce číslo šestnáct. Podle oficiálních představitelů PGA Tour ale Clark zahrál bogey taktéž na čtvrté jamce, což ale ve své skórkartě neuvedl.

Podle svých výsledků zahrál +7 a celkově 79 úderů, podle rozhodčích ale bylo jeho výsledné skóre +8 (80 úderů). Vše následně Clark podepsal, čímž porušil pravidla. Z turnaje tak byl diskvalifikován.

Ve hře pokračuje nadále 142 hráčů, po prvním kole se odhlásil J. J. Spaun, jenž otevírací rundu zahrál za +4.