Vygraduje forma Dustina Johnsona v zelené sako?

PGA TOUR
Vygraduje forma Dustina Johnsona v zelené sako?

Dustin Johnson má i letos vynikající formu a po prvním umístění v TOP 10 na The Players zní o zeleném saku pro vítěze Masters. Přídomku "favorit prvního majoru sezóny" se rozhodně nebojí. 


Dustin Johnson byl v roce 2017 jednoznačně největším favoritem Masters. Obhajoval dělenou čtvrtou pozici, rozhodně ale myslel na titul. Před turnajem totiž ovládl Genesis Open a WGC - Mexico Championship. Na AT&T Pebble Beach Pro-Am navíc obsadil třetí místo a všichni tak už Johnsona viděli v zeleném saku.

Jenže Johnson těsně před startem úvodního majoru sezóny upadl na schodech a nepříjemně si poranil záda. Mimo hru byl poté bez jednoho dne měsíc.

Do hry se znovu vrátil na Wells Fargo Championship a skončil druhý. Vraťme se ale k příběhu okolo Masters. I nyní je totiž americký golfista ve fantastické formě. Triumfoval v Saúdské Arábii v rámci European Tour a další titul na PGA Tour přidal v Mexiku. Konečně navíc prorazil na The Players.

Poprvé za jedenáct účastí skončil v top desítce, když obsadil pátou příčku. Světová jednička tak znovu získala přídomek "největší favorit úvodního majoru" a tohoto označení se rozhodně nebojí. Podle vlastních slov je jeho forma velmi podobná té, kterou disponoval před dvěma lety.

"Teď je to nejblíže. V té době jsem byl asi v nejlepší formě, v jaké jsem kdy byl. Po zranění mi to trochu trvalo. Samozřejmě, že jsem hrál velmi dobře, ale už jsem se necítil tak pohodlně. Ale v této fázi kariéry se cítím, že jsem velmi blízko ke své staré formě," uvedl Johnson.

Světová jednička se poté vrátila i ke svému účinkování na The Players. Po turnaji mohl spokojeně prohlásit, že lépe mohl hrát jen stěží. "Všechno mi šlo opravdu dobře. Hrál jsem solidně z odpaliště na green a dobře jsem hrál i s putterem. Ano, myslím, že by to mohlo vyjít," odpověděl Johnson na otázku, zda příští měsíc dokáže obléknout své první zelené sako.