Leaderboard PGA Championship: Koepka začal ve velkém stylu, Woods prožil bláznivé kolo

PGA TOUR
Leaderboard PGA Championship: Koepka začal ve velkém stylu, Woods prožil bláznivé kolo

Druhý major sezóny odstartoval! Obhájce titulu z PGA Championship Brooks Koepka začal fantasticky a po prvním kole s výsledkem -7 vede. To Tiger Woods, Francesco Molinari, ale i další budou muset zabojovat dokonce o cut. 


-7 Brooks Koepka

Brooks Koepka potvrdil, že majory jsou prostě a jednoduše jeho. Začal úspěšným puttem na birdie z dvanácti metrů, následně zahrál ještě dalších šest přesných puttů. Ani jednou nechyboval a tak dalším hvězdným hráčům utekl už po prvním kole. 

-6 Danny Lee

Překvapivé jméno na čele leaderboardu. Danny Lee z Nového Zélandu se jako jediný udržel v blízkosti Koepky. Připsal si sice dvě chyby na pětce a patnáctce, skvělý byl ale na tříparech, kdy proměnil v birdie tři ze čtyř. Celkově zahrál osm birdie a po prvním kole tak je na samostatné druhé příčce.

-3 Tommy Fleetwood

Tommy Fleetwood začal z desítky a hned na úvod z toho bylo bogey. Poté upsal během osmi jamek pět ran a zdálo se, že americkému vládci majorů může konkurovat. Na závěr přišly dvě chyby, které ale částečně napravil birdie na osmnáctce.

-2 Sung Kang a 4 další

Vítěz z minulého týdne na PGA Tour začal solidně, -2 stačí na dělenou čtvrtou pozici. 

-1 Jason Day, Rickie Fowler, Dustin Johnson, Phil Mickelson, Jordan Spieth a 3 další

Dustin Johnson prožil klidné kolo, světová jednička zahrála dvě birdie a jediné bogey. To Jordan Spieth připsal čtyři úspěchy, jenže kromě bogey přišel i jeden dabláč na desítce. Skvěle poté zabojoval Phil Mickelson. Během čtyř jamek se z +2 dostal na -1 a tento výsledek už udržel. 

EVEN PAR Paul Casey, Tony Finau, Matt Kuchar, Jon Rahm, Justin Rose a 19 dalších

V paru první kolo obešla světová dvojka Justin Rose, poklidný úvod má za sebou i Matt Kuchar (2 birdie, 2 bogey) či Tony Finau (1 eagle, 2 bogey). 

+1 Tyrrell Hatton, Adam Scott a 8 dalších

Po osmi odehraných jamkách byl Tyrrell Hatton -3, druhá devítka mu ale nevyšla podle představ. Po bogey na devítce zapsal následně ještě tři a +1 tak aktuálně znamená dělenou 41. příčku. 

+2 Bryson DeChambeau, Rory McIlroy, Francesco Molinari, Ian Poulter, Tiger Woods a 18 dalších

Největší hvězdy ztrácejí na Brookse Koepku po prvním kole neuvěřitelných 9 ran! Rory McIlroy zapsal birdie až na poslední jamce, to Francesco Molinari a Tiger Woods skórovali, ale chyb bylo příliš. Molinari po dvou chybách z úvodu dokázal své skóre po devítce dostat na even par, druhá devítka mu ale nepřinesla jedinou radost. Tiger Woods hned na první jamce (10) zahrál double-bogey a když přišel stejný výsledek na sedmnáctce, začali se fanoušci obávat. Během čtyř jamek sice upsal vítěz Masters čtyři rány, následně si ale připsal tři chyby během dalších čtyř jamek. Z bláznivého kola tak vyšel s výsledkem +2. 

+3 Jim Furyk, Steve Stricker a 15 dalších

Na hranici cutu se pohybují golfové legendy Jim Furyk a Steve Stricker. Furyk si připsal jediné birdie, to vítěz majoru Regions Tradition z Champions Tour skóroval třikrát, kromě čtyř bogey ale hned na desítce přišel dabláč. 

+4 Sergio García, Martin Kaymer, Henrik Stenson, Patrick Reed a 17 dalších

Ve velkých problémech se nachází několik evropských golfistů v čele se Sergiem Garcíou. Španěl si na čtyřparech připsal jedno birdie, ale taktéž pět bogey. Stejně jsou na tom i Henrik Stenson, Martin Kaymer, Mikko Korhonen, Ross Fisher či Thomas Pieters. Ten byl po třech jamkách zralý na odpis. Po triple-bogey na desítce přišlo bogey následované double-bogey. Nakonec je z toho pro Pieterse přijatelný výsledek +4. 

+5 Rafa Cabrera-Bello, Lee Westwood a 9 dalších

+6 Eddie Pepperell, Bubba Watson a 7 dalších

Bubba Watson to bude mít letos s cutem velmi náročné. V prvním kole ztratil šest úderů a nachází se až na 123. příčce. Tu dělí například s Eddiem Pepperellem, který ke třem bogey zaznamenal i triple-bogey a bez jediného birdie bude v pátek potřebovat obrovské zlepšení. 

+7 Jorge Campillo, Kevin Kisner a 10 dalších

+8 ... 5 hráčů

+9 ... 2 hráči

+10 ... Alexander Björk

+11 ... Jeffrey Schmid

+12 ... 2 hráči

+14 ... Andrew Filbert

Brian Gay po úvodním kole za 81 (+11) z turnaje odstoupil.