Rock se pokoušel o 59, před nedělí vede

Rock se pokoušel o 59, před nedělí vede

Senzačním lídrem po třech kolech Irish Open je Angličan Robert Rock. Ten v sobotu při Moving Day dokonce atakoval magické číslo 59.


V Irsku se po třech kolech může o titul ucházet až dvacet golfistů, na skóre -10 a lepším je ale jen šest hráčů. Fantastické kolo za 63 zahrál Rafa Cabrera-Bello, 66 poté předvedl Eddie Pepperell.

Oba hráči ztrácejí jedinou ránu na lídra, Angličana Roberta Rocka. Ten hrál přitom do cutu zcela průměrně. Ve čtvrtek upsal tři rány, pátek proběhl v paru. Cutem tak Rock, jenž je momentálně na 333. místě ve světovém žebříčku, prošel snadno.

Rozhodně se ale nečekalo, že by mohl bojovat o titul. Ve třetím kole ale předvedl neuvěřitelnou jízdu. Na čtyřce zapsal bogey, zahrát ale dokázal neuvěřitelných 11 birdie! Na poslední jamce dokonce svým puttem atakoval eagle a tím možné skóre 59.

Nakonec z toho bylo snadné doklepnutí na 60, které mu dává náskok jedné rány na již zmíněnou dvojici. Rock tak 59 nezapsal, přesto vylepšil na Irish Open rekord. Od roku 1972 nikdo takové skóre nezahrál. Dodejme, že se od té chvíle hrálo na Irish Open neuvěřitelných 19 817 kol.