Na The Open nebude, Daly ale má v plánu příští týden hrát

PGA TOUR
Na The Open nebude, Daly ale má v plánu příští týden hrát

Na The Open Championship vozík využít nemůže, proto se z posledního major turnaje sezóny John Daly odhlásil. Přesto bude příští týden hrát turnaj PGA Tour. 


Vítěz The Open z roku 1995 v St. Andrews příští týden na posledním majoru startovat nemůže, R&A totiž zamítla jeho žádost využít při turnaji vozík.

Ten mohl mít při sobě na PGA Championship v květnu, v Royal Portrush ale povolení nedostal. Proto se tak v úterý odhlásil. Stalo se tak přitom den poté, co Daly na Twitteru oznámil, že byl hospitalizován poté, co jej kousl pavouk při dovolené v Anglii.

Daly je nicméně v pořádku a příští týden dokonce bude startovat na turnaji PGA Tour. Koná se totiž Barbasol Championship v Kentucky, které je šancí pro hráče, jež nemohou startovat právě na The Open. 

Právě při tomto turnaji bude moci vozík využít a stejnou příležitost bude mít i na Barracuda Championship v Renu. Tento turnaj se hraje ve stejný týden, kdy proběhne WGC-FedEx St. Jude Invitational.

"Mluvil jsme s ním a měl zájem přijet do Kentucky. Když jsme si přečetli o The Open a zvažování jeho žádosti, rozhodli jsme se, že jej oficiálně pozveme k nám," uvedl ředitel turnaje Bryan Pettigrew.