Tipsport Czech Ladies Open 2019: Elita na Karlštejně

Tipsport Czech Ladies Open 2019: Elita na Karlštejně

Nový turnaj Tipsport Czech Ladies Open 2019, díky němuž se po třech letech vrací Ladies European Tour na české hřiště, slibuje mimořádnou golfovou podívanou.


Na hřišti Golf Resortu Karlštejn se v duálním podniku LET/LET Access Series utká od pátku 23. srpna do neděle 25. srpna výkvět světového i českého ženského golfu.

Zatímco profesionálkám půjde o co největší kus z celkové dotace 120.000 eur, pro amatérky – zejména domácí – je to příležitost v této velice úspěšné sezoně znovu vyniknout.

„Dámský profesionální golf se odehraje na Karlštejně vůbec poprvé, dvacet dva let od zdejšího turnaje Czech Open v rámci PGA European Tour. Chceme dát mladým českým hráčkám příležitost srovnání se světovou konkurencí a pomoci zdejšímu golfu k dalšímu vzestupu,“ uvedl promotér Luboš Koželuh.

Zahraniční konkurence je skvělá. Z Britských ostrovů se zúčastní úspěšné členky Ladies European Tour: Annabel Dimmock, Meghan MacLaren, Florentyna Parker či Lydia Hall. Silná skupina zastupuje Skandinávii: jsou to Švédky Linda Wessberg a Camila Lennarth, Dánka Emily Pedersen (všechny šampionky LET) a také vítězka srpnového turnaje LETAS na Konopišti, Finka Sanna Nuutinen.

Významné zastoupení má Německo díky Ester Henseleit, favoritce v kurzech Tipsportu, dále Olivii Cowan, Karoline Lampert a také Ann-Kathrin Lindner, která před šesti lety vyhrála LET na Dýšině. Mimoevropský golf reprezentují např. Jihoafričanka Stacy Lee Bregman a Australanka Whitney Hillier.

Česko bude mít výjimečnou reprezentaci celkem 17 golfistek, pěti profesionálek a dvanácti amatérek. Češky zazářily nedávno na Konopišti, kdy při turnaji série LETAS prošlo 18 hráček z 28 cutem a čtyři se umístily do top 6. Druhá byla stejně jako loni amatérka Tereza Melecká a o 6. místo se dělily profesionálka Kateřina Vlašínová i amatérky Tereza Koželuhová s Patricií Mackovou.

 

Dalšími domácími profesionálkami ve startovním poli Tipsport Czech Ladies Open jsou Lucie Hinnerová, Eva Koželuhová, Kateřina Krásová a Michaela Valášková.

Kateřina Vlašínová má na Karlštejn skvělé vzpomínky. „Před dvěma roky jsem zde vyhrála český šampionát na rány, takže se už nemůžu dočkat až to vypukne. A mám radost, že po turnaji na Konopišti to bude další skvělé srovnání s výbornými hráčkami ze zahraničí,“ uvedla na dnešní tiskové konferenci nejlepší aktuální česká profesionálka, která se objeví na startu.

Z amatérek kromě již jmenovaného tria dále startují Anna Andrýsová, Tatiana Boháčová, Nela Halaburdová, Tereza Chlostová, Sára Kousková, Jana Melichová, Natalie Saint Germain, Karolína Stará a Gabriela Roberta Vítů. Celkem se turnaje zúčastní 138 hráček.

„Před měsícem mně zde příliš nefungovalo puttování, snad to bude tentokrát lepší. Ale všechny turnaje na takové úrovni jsou pro mě další velkou zkušeností a porovnáním aktuálních ,“ zavzpomínala Sára Kousková na juniorský šampionát, kde prohrála až v play-off.

Turnaj bude uveden ve středu 21. srpna od 12.30 soutěží Pro-Am, po které následuje oficiální zahájení, rozhovory s hráčkami a hráčská party na Karlštejně. Čtvrteční den je vyhrazen cvičným kolům, v pátek a v sobotu se hrají první dvě turnajová kola. Po sobotním cutu následuje nedělní finálové kolo, kam projde 50 nejlepších profesionálek a také všechny amatérky na stejném a lepším skóre.

První dvě kola začínají v 8:00 a předpokládaný konec je v 18:00. V neděli startují první flighty v 8:30 a turnaj vyvrcholí ve 14:30. Vstupné je zdarma, za parkování v areálu resortu se bude platit 100 Kč.

Přímé přenosy vysílá ČT Sport, v sobotu 2. kolo od 14.15 do 15.30, v neděli finále od 10.25 do 11.25 a pak od 13.30 do 14.30. 

„Turnaj by nebylo možné uspořádat bez partnerů, v jejichž čele stojí společnost Tipsport a samozřejmě Golf Resort Karlštejn. Jim i ostatním partnerům bych chtěl velice poděkovat, stejně jako všem, kteří se na turnaji podílejí: hráčkám, divákům, dobrovolníkům, médiím, Ladies European Tour i České golfové federaci. Věřím, že letošním premiérovým ročníkem vzniká nová, pevná tradice, která přispěje k budoucím úspěchům českého dámského golfu,“ uvedl Luboš Koželuh, majitel promotérské společnosti Premier Sports.

Svoji příslušnost k českému golfu významně podtrhuje sázková společnost Tipsport, jednička na českém trhu kurzového sázení. Poté, co byla významným partnerem mužského turnaje Czech Masters na Albatrossu, podporuje z pozice titulárního partnera Tipsport Ladies Czech Open 2019 i ženský golf.

„Když se objevila možnost, že by se do Česka mohl po krátké pauze vrátit turnaj ze série LET, rozhodli jsme se pokračovat tam, kde jsme před lety začali na Dýšině. Novou akci na Karlštejně vítáme, je to nádherné tradiční hřiště, z kterého čiší historie. Věřím, že se bude všem hráčkám moc líbit,“ řekl Lubomír Ježek, manažer sponzoringu sázkové společnosti Tipsport.

Tipsport zatraktivnil turnaj vypsáním kurzových sázek a také finanční odměnou pro hráčku, která by na tříparové jamce č. 14 trefí hole-in-one. V takovém případě ji čeká bonus ve výši 10.000 euro. „Již nyní máme v nabídce sázky na celkovou vítězku nebo také na nejlepší českou hráčku. Tou by se podle kurzů Tipsportu měla stát jedna z trojice Lucie Hinnerová, Tereza Melecká a Kateřina Vlašínová. Všechny tři hráčky vstupují do turnaje s kurzem 4,5:1,“ dodal Ježek.

Pro nové sázkaře navíc Tipsport připravil speciální bonus 100 Kč za registraci, s kterou bude přímo na hřišti připraven případně pomáhat promo tým. „Golf Resort Karlštejn udělal maximum pro kvalitní připravenost hřiště. Proměnlivé počasí posledních týdnů bylo výzvou, ale vypořádali jsme se s tím velmi dobře. Hřiště je sportovní, náročně koncipované a také divácky atraktivní. Doufám, že se hráčkám bude dařit a že zahrají skvělé výsledky. Pro nás je to po desetiletích největší akce, jakou pořádáme, a této možnosti si velmi vážíme,“ řekl ředitel resortu Mirko Grossmann.

Kontakt pro média: Petr Halaburda +420 602 216 642

Web: www.czechladiesopen.cz, www.ladieseuropeantour.com
Instagram: https://www.instagram.com/tclo2019
Facebook: www.facebook.com/TipsportCzechLadiesOpen