Karlovy Vary & Sokolov – druhý den pro Fina Valimäkiho

Karlovy Vary & Sokolov – druhý den pro Fina Valimäkiho

Skvělým výkonem -5 se dnes do čela leaderboardu EXTEC CzechOne Open by Atomic Drinks ze série ProGolfTour prostřílel Fin Valimäki. Pozoruhodné je, že tohoto výkonu dosáhl na „těžším“ hřišti v Karlových Varech. Rozdíl mezi výsledky v Karlových Varech a v Sokolově už dnes však nebyl tak velký jako včera. Zasloužil se o to svěží větřík v Sokolově. Na druhém jmenovaném hřišti bylo dnes dosaženo nejlépe -6 (Baptiste Achard, F). Finále předposledního turnaje letošní série Pro Golf Tour je naplánováno na zítřek do Karlových Varů.


Po dvou dnech je v postavení nejlepšího českého hráče na děleném čtvrtém místě Ondřej Lieser (66 + 71). Svou dnešní hru ve Varech komentoval: „Dneska jsem hrál podstatně líp než včera v Sokolově, ale nepadaly mi tam paty. Třikrát trojpat je prostě moc! Jenom jednou se mi vyloženě nevydařila rána z týčka, na osmnácté jamce. Vyklepával jsem se potom z lesa a ještě jsem to „vylepšil“ trojpatem“ dodal Lieser nevesele.

Po včerejšku vedoucí amatér Zwirner recept na karlovarské hřiště nenašel, nastřílel zde +7, což mu sice stačí na cut ale myšlenky na celkové vítězství ho zřejmě musejí pustit.

Přísným cutem Pro Golf Tour (40+T) dále prošli Cafourek (-3), Pospíšil a Sedláček (-1), v paru pak Jakub Pokorný. Výkon +1 ještě stačí na cut Kořínkovi a s +3 se do zítřejších bojů protáhli Siakala s Tintěrou.

Turnaj se hraje na dvou místech zároveň, hrací pole 127 hráčů je rozděleno na karlovarské a sokolovské hřiště. Hráči si postupně zahrají obě hřiště a finálový den se odehraje na Olšovkách. Prize-money činí 30.000 eur a jde o předposlední akci série. Finále se odehraje od 30. září v Castanea Resort. Pět nejlepších hráčů v money listu obdrží plnou kartu na Challenge Tour. V minulosti se tímto způsobem do druhé evropské ligy dostali Marek Nový a Stanislav Matuš.

Pro hráče, kteří neprošli cutem, připravila promotérská společnost CzechOne jednodenní turnaj „Missed Cut Tournament“ na hřišti Sokolov. Prize-money je odstupňované podle počtu účastníků a jde svým způsobem o test zájmu hráčů, kteří původně přijeli za Západ Čech hrát po tři dny, avšak nezadařilo se jim…

Pořadí EXTEC CzechOne Open by Atomic Drinks po dvou dnech:

1. Valimäki - 9
2. van West – 7
3. Wilson - 6
T4 Lieser, Achard - 5