GOLFOVÉ MUZEUM SLAVNOSTNĚ OTEVŘENO!

GOLFOVÉ MUZEUM SLAVNOSTNĚ OTEVŘENO!

V pátek 7. června 2019 se na Ypsilonce otevřelo široké veřejnosti poprvé zbrusu nové muzeum, nacházející se v prvním patře klubovny. Golfovou expozici, jejíž jádro tvoří sbírka Víti Hoffmanna, sběratele, historika golfu a zakladatele muzea, asi nejvýstižněji charakterizuje známé „Odborník žasne, laik se diví“. I když, možná ještě přesnější by bylo „Odborník žasne, okouzlený laik stojí s otevřenou pusou“.


Genezi nápadu umístit muzeum do areálu golfového hřiště vysvětluje Petr Pastrňák, ředitel resortu takto: „Ten nápad vznikl někdy před rokem, kdy za mnou s tímto přišel Víťa Hoffmann a chtěl mi představit svoji sbírku. Já tomu příliš nevěřil, ale měli jsme na Ypsilonce málo používané patro, tak jsem využil jeho pozvání podívat se k němu domů. Návštěva se nakonec protáhla asi na čtyři hodiny. Když jsem viděl, co všechno má a jak fundovaně o tom dokáže vyprávět, začal jsem tomu nápadu věřit a osobně ho podporovat. Výsledkem je, že máme na Ypsilonce jedinečné muzeum, které má navíc potenciál se dál rozvíjet.“ 

V Golfovém Muzeu o ploše 180 metrů čtverečních jsou k vidění nejen golfové hole a míčky, ale i další artefakty mapující historii golfu od jeho počátku po současnost. Součástí Muzea je i knihovna, která v tuto chvíli obsahuje zhruba 500 výtisků. Vstupné je dobrovolné.