Mezi novináři triumfoval Alois Žatkuliak

Mezi novináři triumfoval Alois Žatkuliak

Již třiadvacátý ročník turnaje pro české novináře a jejich hosty organizoval populární televizní komentátor Jaromír Bosák. Tradiční Press Cup tentokrát proběhl v pátek 27. září ve spolupráci s nově založeným Czech Media Golf Clubem a s podporou Plzeňského Prazdroje a Renomie na hřišti Albatross ve Vysokém Újezdě u Prahy.


Větrné počasí znemožnilo hráčům výraznější skórování, mnohým dělaly potíže také velmi rychlé greeny a tak jen jediný hráč (televizní střihač Miloslav Benka) zlepšil svůj handicap. Nepovedlo se to ani absolutnímu vítězi turnaje, redaktorovi časopisu Premium Golf Aloisi Žatkuliakovi, který se sedmi pary (převážně na první devítce) a celkem 87 ranami při handicapu 11,7 nasbíral 36 stablefordových bodů.

Mezi ženami byla nejlepší redaktorka sportovního zpravodajství České televize Kateřina Nekolná. Žatkuliakovo vítězství potěšilo především kapitána české novinářské reprezentace Pavla Mandyse, protože zmíněný vítěz je členem českého týmu, který bude od 8. října usilovat o vylepšení předloňské bramborové medaile na Mistrovství Evropy novinářů hrajících golf, které se uskuteční v Rakousku na hřišti Murhof.

 

Foto: Martin Kabát - Bunkershot