V Číně už vede McIlroy, stíhá jej Oosthuizen i anglické duo

PGA TOUR
V Číně už vede McIlroy, stíhá jej Oosthuizen i anglické duo

Matt Fitzpatrick vedení po dvou kolech neudržel a na Roryho McIlroye ztrácí před finále dva údery. V posledním flightu půjdou kromě Severního Ira i Louis Oosthuizen a Xander Schauffele. 


Matt Fitzpatrick vedoucí pozici neudržel. V sobotu sice upsal dvě rány, stejný počet ale nyní ztrácí na Roryho McIlroye. Zdálo se, že do finále půjde McIlroy se stejným skóre jako Louis Oosthuizen.

McIlroy nicméně zahrál čisté kolo a na závěrečné jamce si připsal páté birdie dne, díky kterému se dostal do samostatného čela. Útočit bude chtít i Xander Schauffele, jenž půjde taktéž v závěrečném flightu.

Schauffele zaskóroval na posledních třech jamkách a celkově dnes hrál 68 (-4). O titul by rádi zabojovali i jeho krajané, konkrétně Jason Kokrak (-11) a Kevin Kisner (-10). Ve hře jsou i Sungjae Im (-11) a Abraham Ancer (-10). Senzací turnaje je poté Angličan Paul Waring.

Ten měl nakročeno k dalšímu parádnímu kolu a zdálo se, že po skvělém drivu na osmnáctce bude na čelo ztrácet maximálně ránu. Svůj míček ale místo na green poslal do vody a z možného birdie tak rázem bylo bogey. Do finále tak půjde se ztrátou tří ran.

Vzestup prožil Matt Wallace. Oproti druhému kolu se zlepšil o 14 ran, posunul se ale jen na dělené 69. místo. Stejné skóre mají i jeho krajané Danny Willett a Tommy Fleetwood.