McIlroy ztrácí na Koepku čím dál méně. V Dubaji chce zaútočit

PGA TOUR
McIlroy ztrácí na Koepku čím dál méně. V Dubaji chce zaútočit

Rory McIlroy v minulém týdnu získal svůj čtvrtý letošní titul a nadále tak stahuje náskok Brookse Koepky na prvním místě světového žebříčku. 


V Šanghaji vyhrál Rory McIlroy už svůj čtvrtý letošní titul a nadále tak stahuje náskok Brookse Koepky na pozici světové jedničky. Zatímco Koepkovi se v posledních týdnech nedařilo, McIlroy byl znovu skvělý.

Po triumfu na Tour Championship ovládl WGC-HSBC Champions a ve světovém golfovém žebříčku ztrácí už jen něco málo přes bod. Koepka dosud nasbíral 11,4673 bodu, McIlroy má momentálně 10,3837 bodu.

Zatímco Koepka před téměř dvouměsíční pauzou hrát nebude, na McIlroye ještě čeká podnik DP World Tour Championship v Dubaji. A tam by znovu rád útočil na nejvyšší pozice.

"Snažím se Koepku pronásledovat. Myslím, že jsem stále trochu pozadu, ale dostávám se do toho. Toto vítězství mi rozhodně pomůže. A do konce roku můžu získat ještě jedno vítězství," upozornil McIlroy. V Dubaji již triumfoval, konkrétně v letech 2012 a 2015.

 

"Těším se na přestávku, ale letos mě čeká ještě jeden turnaj. Už jsem tam uspěl, takže tento rok se pokusím zakončit ve velkém stylu," dodala světová dvojka.