Fleetwood si podmanil finále v JAR a po téměř dvou letech slaví titul

Fleetwood si podmanil finále v JAR a po téměř dvou letech slaví titul

Neuvěřitelnou podívanou nám dnes přineslo finálové kolo Nedbank Golf Challenge. Titul slaví Tommy Fleetwood, když ve finálovém kole zahrál tři eagly a v play-off následně porazil Švéda Marcuse Kinhulta. 


Trio favoritů po třetím kole se ve finále nečekaně trápilo. Thomas Detry připsal dva údery a nakonec skončil na děleném třetím místě. Louis Oosthuizen zahrál dnes tři nad par a Zander Lombard dokonce kolo za +5.

O titul si to tak rozdali Angličan Tommy Fleetwood a Švéd Marcus Kinhult. Druhý jmenovaný odehrál další stabilní kolo s jedinou chybou a čtyřmi birdie.

To Fleetwood dnes zahrál jen osm parů. Ke třem bogey přidal čtyři birdie a především tři eagly. Dvě rány na jedné jamce upsal na třech pětiparech a jeho skóre na pětiparech z celkového hlediska je vskutku neuvěřitelné.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Tommy Fleetwood’s THREE final round eagles on the way to victory ???? #NGC2019 #RolexSeries

Příspěvek sdílený European Tour (@europeantour),

Během čtyř kol na čtyřparech upsal šestnáct ran! Právě díky tomu se tak nakonec dostal do play-off, ve kterém mu stačil přesný putt na par. Fleetwood se turnajového titulu dočkal po téměř dvou letech a na své konto si připsal famózních 2,5 milionu dolarů.