Schwartzel není stoprocentně fit, úvodní kolo ale zvládl

Schwartzel není stoprocentně fit, úvodní kolo ale zvládl

Charl Schwartzel se po sedmi měsících vrátil do kolotoče golfových turnajů. Stoprocentně zdráv sice není, první kolo domácího Alfred Dunhill Championship ale zvládl velmi dobře. 


Charl Schwartzel měl letos velké potíže se zápěstím. Devětkrát z posledních dvanácti startů neprošel cutem a po Zurich Classic si dal sedmiměsíční volno.

Zápěstí v pořádku stále není, Schwartzel ale nechybí ve startovním poli pro domácí turnaj Alfred Dunhill Championship. "Zápěstí bylo v nedávné době nesmírně bolestivé a nemyslel jsem si, že budu hrát. V neděli to ale bylo zvládnutelné. Kolísá to., Je to nerv a není to jednoduché. Ale pokud jej dokážu udržet v pohybu, vydržím, dokud to půjde," prohlásil pětatřicetiletý Jihoafričan.

Klíčovým faktorem pro návrat bylo také místo konání úvodního turnaje European Tour. V Leopard Creek čtyřikrát triumfoval, čtyřikrát skončil druhý. "Kdybych se někdy chystal na comeback, toto je to nejlepší místo, kde začít. Nejsem na tom stoprocentně, v Americe jsem měl ale několik dobrých týdnů a tak to snad zvládnu," doufal Schwartzel.

A první kolo se mu vydařilo. Na osmnáctce sice zahrál dabláče, kromě toho ale připsal také šest birdie a se skóre -2 je prozatím na dělené patnácté pozici.