Oosthuizen trefil eso, famózní Grace mu ovšem příležitost k obhajobě nedal

Oosthuizen trefil eso, famózní Grace mu ovšem příležitost k obhajobě nedal

Louis Oosthuizen trefil ve finálovém kole South African Open hole-in-one, přesto na obhajobu nedosáhl. Neuvěřitelným způsobem totiž zahrál finále Brendan Grace. Úžasné příběhy navíc psali i Marcus Armitage a amatér Jayden Schaper.


Louis Oosthuizen neputtoval ideálně, přesto si dlouhou dobu držel šanci na obhajobu titulu. Na osmičce dokonce zahrál hole-in-one. Birdie si připsal na jedenáctce, to ale bylo vše.

Oosthuizen nechyboval, jediné bogey turnaje zahrál na šestnáctce ve druhém kole. Jenže neskóroval tolik jako jeho krajan a kamarád Brendan Grace.

Ten předvedl neuvěřitelnou smršť. Začal sice bogey na dvojce, na dalších dvanácti jamkách ale upsal neuvěřitelných deset ran! A nebylo co řešit.

Skvělé příběhy psali i Marcus Armitage a amatér Jayden Schaper. Schaper se sice každým dnem horšil, každý den ale dokázal zahrát pod par hřiště. A na poslední jamce chip-inem do birdie zachránil umístění v TOP 10. Místo jedenáctého místa je dělený šestý a o hráči z JAR tak zcela jistě ještě uslyšíme.

A na závěr příběh anglického golfisty. Kromě úspěchu na South African Open totiž šlo i o kvalifikaci na The Open Championship. Jistou ji měl Louis Oosthuizen, první místo si poté vybojoval vítěz Brendan Grace.

O další dvě pozice bojovali Jaco Ahlers, Jack Senior a zmíněný Marcus Armitage. Druhý jmenovaný měl již dohráno se skóre -15, Armitage a Ahlers byli na poslední jamce se stejným skóre.

Pokud by to takto dopadlo, Armitage by si nominaci nezajistil. Senzačním puttem ale trefil birdie a posunul se na dělené třetí místo, které znamená jistou účast na majoru. Par nakonec zachránil Ahlers a díky lepšímu postavení ve světovém žebříčku (Ahlers je momentálně 217., Senior 225.) zůstaly oči pro pláč Seniorovi. Příležitost ale zcela jistě ještě dostane.