Koepka se propadl, šokoval Laporta

Koepka se propadl, šokoval Laporta

Cutem Brooks Koepka v SAE prošel bez problémů, propadl se nicméně až na dělené pětatřicáté místo. Skvěle zahráli Matt Fitzpatrick, Sergio García či Rafa Cabrera-Bello. Nejvíce ale šokoval Ital Francesco Laporta.


Z Američanů má nejblíže k čelu duo Cantlay - Kitayama, jenž je na skóre -7. Stejný počet ran upsali i Louis Oosthuizen či Lee Westwood. O jednu ránu lépe na tom jsou Hao-Tong Li či Sergio García, druhé místo s výsledkem -9 dělí před víkendem Rafa Cabrera-Bello a Matt Fitzpatrick.

Hvězdou dne je nicméně Ital Francesco Laporta. Včera zahrál za -1, dnes upsal devět ran a skvostný byl především závěr jeho kola. Laporta pětkrát v řadě zaskóroval a po zásluze tak vede.

To Brooks Koepka se propadl. I kvůli dvěma double-bogey spadl na skóre -3 a dělené 35. místo. Cut byl tentokrát na skóre -1 a even paru. Těsně tak prošli Matt Wallace nebo Andrew Johnston.

Naopak Viktor Hovland a Shane Lowry překvapivě končí už po pátku, stejně tak jako Danny Willett, Eddie Pepperell, Ian Poulter, Pádraig Harrington a Bryson DeChambeau.